Kurzemes Vārds

01:14 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Smakām beidzot savi noteikumi

MĀRA ZELTIŅA, Liepājas domes Vides nodaļas speciāliste

Ministru kabinets otrdien apstiprināja kārtību, kādā tiks ierobežota piesārņojošas darbības izraisīto smaku izplatīšanās, kā arī šo smaku noteikšanas metodes. Izstrādātais tiesību akts paredz smaku noteikšanas metodes, atbildīgās institūcijas par smaku traucējumu novērtēšanu, smaku izplatīšanās ierobežošanas kārtību.

MK pieņemtais lēmums ir ilgi gaidīts un ļoti nozīmīgs Liepājai, kas aktīvi cīnās pret gaisa piesārņojumu. Būtiski ir tas, ka šie noteikumi paredz gan metodes smaku noteikšanā, gan obligātos pasākumus smaku traucējumu novēršanā, gan kārtību smaku ierobežošanā.

Svarīgi ir tas – ja tiks konstatēti smaku sliekšņa pārkāpumi, Reģionālajai vides pārvaldei būs jānodrošina to novēršana. Tas attiecas gan uz ķīmiskajām vielām, piemēram, naftas produktu pārvadāšanu, gan uz lauksaimniecības produktu ražošanu.

Liepāja saskata arī savus nopelnus un līdzdalību šo noteikumu pieņemšanā, jo jau vairākus gadus mūsu pašvaldības pārstāvji ir vairākkārt valdībā aizstāvējuši šādu noteikumu nepieciešamību, kā arī aktīvi piedalījušies to izstrādē.

Noteikumi radīs iespēju noteikt smaku lielumu un kaitīgumu skaitliskā izteiksmē, un normu pārkāpšanas gadījumā gan Reģionālajai vides pārvaldei, gan pašvaldībai paredzētas iespējas, kā tos novērst.

Vienīgi pagaidām vēl nav skaidrs finansējums šim procesam. Gaisa analīzes izmaksā ap 100 latiem katra, un pagaidām nav zināms, kur ņemt naudu, kas būs vajadzīga regulārām pārbaudēm.