Kurzemes Vārds

00:23 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Grauj, lai atkal atjaunotu

Inita Gūtmane

Pašlaik Durbes vidusskolā notiek vērienīgi darbi – ēkas ārējo sienu un jumta siltināšana, virtuves pārveidošana atbilstoši Eiropas Savienības jaunajām prasībām, atbrīvošanās no vecās virtuves tehnikas, skolēnu tualešu pārstrukturēšana.

Mācību iestādes vadītājs Zigmunds Kapelis pastāstīja, ka šogad siltina ceturto daļu no ēkas ārējām sienām. Ēkas remontētās ārsienas tiks arī pie jauna krāsojuma. Pirms pieciem gadiem pirmo reizi skolai laboja jumtu, bet tas netika siltināts, tāpēc pie reizes paredzēts arī to izdarīt. Nākamgad siltināšanas darbus plānots turpināt, lai ēka mitruma dēļ nebojātos un iekštelpās nebūtu tik bieži jāveic profilaktiskie remontdarbi.

Skolas virtuvē un ēdamzālē pašlaik strādā vīri no SIA "Būve", kas pagaidām noārda vecās flīzes. Direktora vietnieks saimnieciskajos jautājumos Arvīds Kalniņš pastāstīja, ka virtuvi pārbūvēs pilnīgi – meistari nojauks starpsienu, kas virtuvi atdalīja no trauku mazgājamās telpas, jo tā vairs tik liela nebūs vajadzīga, uz sienām un grīdas uzklās jaunas flīzes. Arī griesti līdz jaunajam mācību gadam būs pārkrāsoti. Ēdnīcas telpās uzlabos arī ventilācijas sistēmu. Arī pie virtuves piederošās telpas – noliktava, sakņu un gaļas cehs, kā arī trauku mazgājamā vieta – vairs nebūs tādas kā agrāk. Lai veiktu vērienīgos darbus, pašvaldība ir paņēmusi kredītu aptuveni 58 tūkstošu latu apmērā.

Visas vecās virtuves iekārtas pašreiz nojauc un to vietā plānots iegādāties jaunas, sākot no elektriskajām plītīm līdz kartupeļu mizojamai mašīnai. Ēdamzālei nomainīs arī solus un krēslus, nauda ierēķināta 15 jaunu solu un 60 krēslu iegādei.

Uzņēmuma "Grobiņas SPMK" vīru uzdevums savukārt ir sakārtot Durbes vidusskolas tualetes – izveidot tur atsevišķas kabīnes un nomainīt sanitārtehniku. "Mēs samazinājām tualešu skaitu, lai varētu izveidot visu atbilstoši jaunajām prasībām," pastāstīja A.Kalniņš.

Tā kā pērn izremontētas vairākas telpas, šogad ir mazāk klašu, kurās jāveic kosmētiskais remonts. "Man ir jāizremontē tikai divas klases, viens kabinets un divi vestibili, kuros atjaunošu apmetumu, lai novērstu vecos mitruma izveidotos pleķus, un nokrāsošu sienas. Apkopējas klasēs grīdu jau ir nokrāsojušas, atliek vienīgi pabeigt līmēt tapetes un nomainīt griestu lampas," par veicamajiem darbiem pastāstīja A.Kalniņš.

1.augustā vidusskola gaida dāvinājumu no Zviedrijas, paredzēts, ka sūtījumā būs skolai vairākas noderīgas lietas, piemēram, soli skolēniem. Viņš arī uzslavēja pašvaldību, kas piešķir lielus līdzekļus, bez kuriem nevarētu paveikt tik daudz darbu.