Kurzemes Vārds

01:07 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vācieši bauda Baltijas vasaru

No šīs nedēļas līdz pat 16.augustam sabiedriskā organizācija "Sakas novada Dabas fonds" uzņem savus baltvācu draugus un kopīgi uzsāk otro starptautisko projektu "Baltisches Sommer". Vāciešu mērķis, iesaistoties projektā, ir iepazīt Latviju, savu senču mājvietas un, ja izdosies, tikties ar savas dzimtas pārstāvjiem.

Kā pastāstīja Sakas novada Dabas fonda valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Solovjova, organizācijas pārstāvji ir gandarīti par to, ka vācieši Pāvilostā ir ieradušies atkārtoti. Pirmais saiets notika 1998.gadā, un to no vācu puses vadīja Alfrēds Kaperfelds, bet šogad Vācijas ciemiņu delegācijas priekšgalā ir Imants Damsons. Viņš uz Latviju atvedis piecus tautiešus, kuriem nākamnedēļ pievienosies vēl astoņi.

"Viņiem ir iepatikusies Pāvilosta, un mūsu misija ir iepazīstināt viņus ar šejienes skaistumu un to, ar ko varam lepoties novadā – ļaudīm, jūru, savvaļas augiem un dabas takām," pārliecināta ir S.Solovjova. Sestdien ciemiņi dodas braucienā pa Kurzemes mazajām pilsētām – Kuldīgu, Alsungu, Aizputi – un cer apmeklēt arī kādu no interesantajām amatnieku cunftēm. Savukārt svētdien viņi apmeklēs Liepāju, kur folkloras centrā "Namīns" tiksies ar atštaukām un vēstures un kultūras vietu kopējiem no "Optimistu pulka", lai dienas vidū kopīgi mācītos, kā savvaļas augi no pļavas iemītniekiem pārtop par kūpošu un smaržīgu tēju, kā arī degustētu to. Bet pēcpusdienā mūspuses optimisti vācu draugu klātbūtnē suminās savus otrā pusgada jubilārus.