Kurzemes Vārds

08:20 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Viens labs darbs mudina citu

Grobiņā. Pateicoties Brocēnu gleznotāja – grafiķa Alfrēda Gūtmaņa izstādei "Liepāja kā kūrortpilsēta", Zentas Mauriņas muzejam būs iespēja papildināt seno fotogrāfiju klāstu, kur attēlota senā Grobiņa un Liepāja.

Muzeja literārā vadītāja Mirdza Gūža pastāstīja, ka par esošo izstādi, kur fotogrāfijās attēlota Liepāja un Grobiņa no 1900. līdz 1940. gadam, grobiņnieki izrāda lielu interesi, nākot gan skolotāji, gan skolēni, gan pensionāri. Arī kāda Liepājas Pedagoģijas akadēmijas studente priecājusies par izstādītajām fotogrāfijām, kuras varēs izmantot savā pētījumā.

Muzeja darbiniece sacīja, ka muzejā iegriezies bijušais gavieznieks Jānis Kanajevs, kurš, ieraugot senās fotogrāfijas, atklājis, ka arī viņš kolekcionē vecas bildes. Viņa pūrā esot vēl agrāk iemūžinātas fotogrāfijas par izstādītajām, kuras viņš solīja pārkopēt un uzdāvināt grobiņniekiem.

Līdzās A.Gūtmaņa kolekcijai redzamas arī senas fotogrāfijas, kuras paši grobiņnieki atnesuši muzeja fonda papildināšanai. M.Gūža ir gandarīta, ka izstāde pamudinājusi arī citus grobiņniekus pārskatīt savus krājumus, un, iespējams, muzeja fonds vēl papildināsies.

Literārā vadītāja zināja teikt, ka A.Gūtmanis fotogrāfijas sācis kolekcionēt no 13 gadu vecuma, pašlaik viņam esot ap trīs tūkstošiem bilžu. Tāpēc izstādes eksponātus visu laiku varot pamainīt, lai apmeklētājiem neapniktu. Nesen izstādi papildināja ar fotogrāfijām, kur redzama Kapsēde un Aizpute pagājušā gadsimta sākumā. Interesanti ir tikko izliktie iemūžinātie skati no Karostas, piemēram, vairākās fotogrāfijās redzams, kā Zigfrīds Meierovics 1921.gadā Liepājā pieņem garnizona parādi. Tāpat var aplūkot Kruskopa 1923.gadā uzņemtās otrā Ventspils kājnieku pulka divpadsmit fotogrāfijas.