Kurzemes Vārds

14:05 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Fotografē, lai sniegtu palīdzību

Lažā. Vakar Lažas Speciālajā internātskolā viesojās šveicietis Arnolds fon Hiršheits, lai nofotografētu mācību iestādi projektam, kas skolai varētu piesaistīt līdzekļus.

Mācību iestādes direktors Linards Tiļugs pastāstīja, ka Aizputes pilsētai ir ilgstoša sadarbība ar šveiciešiem, kas Aizputes vidusskolai ir snieguši finansiālu un materiālu palīdzību. Bet šoreiz ārzemju draugi gribējuši atbalstīt bērnus ar īpašām vajadzībām. Tā kā Lažas Speciālā internātskola atrodas vistuvāk Aizputei, Arnolds fon Hiršheits ar sievu un draugiem devies to novērtēt.

Sirmā Šveices pilsoņa, kas dzīvo arī Latvijā, uzdevums ir safotografēt bildes, kurās redzama gan skolas ārējā fasāde, gan iekštelpas, lai iemūžinātos skatus pievienotu projektam. Ja gala rezultāts būs veiksmīgs, Lažas Speciālā internātskola iegūs līdzekļus visnepieciešamāko lietu iegādei.

L.Tiļugs sacīja, ka finansiāls atbalsts skolai ir ļoti nepieciešams, jo tai ir lieli parādi, bet maz naudas. Tāpēc arī mācību iestāde nevar atļauties veikt pamatīgākus remontdarbus, kas ir ļoti nepieciešami. "Pirms dažiem gadiem mēs paņēmām 38 tūkstošus latu lielu kredītu, lai sakārtotu virtuves bloku, tāpēc no skolas budžeta vēl divus gadus būs jāatrēķina lieli līdzekļi parādu segšanai," norāda skolas direktors.

Ja Lažas Speciālā internātskola iegūs naudu, kas nāktu no kādas Lihtenšteinas luterāņu baznīcas fonda, plānots, ka iegādāsies skolēniem mēbeles, piemēram, solus, kas vairs neatbilst jaunajām prasībām.