Kurzemes Vārds

14:07 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jūrā ne tikai peldas, bet arī mazgājas

Kristīne Pastore

Pēdējo nedēļu nogales un arī vakardiena viesa cerības, ka vasara mūs gluži aizmirsusi nav. Lai arī daudziem šogad atvaļinājums jau ir pagājis tā arī bez iespējām laiski pagozēties mūsu pašu pludmales smiltīs, vēl tomēr ir priekšā viens vasaras mēnesis, pirms atkal sāksies aukstais laiks, kas pie mums ir patiešām ilgs. Vakar liepājnieki baudīja vasaru pludmalē. Bet vakaros gan jūra, gan arī citas pilsētā un tās tuvumā esošās ūdenskrātuves pārvēršas par sabiedriskajām mazgāšanās vietām.

Par katru pat visīsāko saulaino brīdi priecājas dažāda gadugājuma cilvēki – gan pavisam mazi bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem, gan darbā noslogoti ļaudis, kas pludmales priekiem var atvēlēt vienīgi pēcpusdienas un vakara stundas. Kā atzina jaunā māmiņa Iveta, viņa katru rītu ceļoties ar cerībām, ka uzspīdēs saulīte un tad abas ar mazo Martu varēšot doties uz pludmali. Ja neuzspīd, vairākas stundas dienā paiet, spēlējoties jauniekārtotajā bērnu laukumā Jūrmalas parkā. Par šo bērnu laukumu prieks ir daudziem, un, kā atzina kāda rīdziniece, galvaspilsētas amatpersonām nu būtu vērts no liepājniekiem pamācīties.

Liela daļa liepājnieku vasaru gaida tieši ūdensprieku dēļ. Un jāatzīst, ka lielai daļai no viņiem pat vēsais laiks nespēj šīs izpriecas laupīt. Kā atzina 40 gadus vecais Ivars, ūdens jūrā nav auksts, vajag tikai ieiet pirmo reizi, un tad arī peldsezona ir atklāta. Savukārt grobiņniece Santa atzinās, ka gaidījusi siltāku laiku un peldsezonu jūrā atklājusi tikai aizvadītajā sestdienā. Toties tagad uz jūru ejot katru vakaru pēc darba. Tā kā Ivaram esot taisnība – vajag tikai iesākt… Runājot par ūdenspriekiem, šā gada vēsais laiks zināmā mērā atvieglojums ir glābējiem, kas strādā pludmalē.

Starp citu, atklātās ūdenskrātuves – gan jūra, gan Beberliņu karjeri, gan peldvieta Medzes pagasta "Plienkalnos" karstā ūdens padeves pārtraukuma dēļ ir pārvērtušās arī par sava veida mazgāšanās vietām liepājniekiem. Beberliņos sastaptā mamma Marina, kas, pagājusi tālāk no peldvietas, ar mazgājamiem līdzekļiem un sūkli cītīgi berza abas savas atvases, sacīja, ka šī esot vienkāršākā iespēja ģimenei nomazgāties. Bērni peldēties nāk labprāt, taču aukstā vannā viņus nekādi nav iespējams iemānīt. Tāpēc peldēšanās priekus apvieno ar elementārajām higiēnas nodarbībām. Līdzīgas ainas ir arī "Plienkalnos" un pat jūrā. Tāda diemžēl šovasar ir dzīve Liepājā.