Kurzemes Vārds

12:01 Otrdiena, 18. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liecību maiņas un pretrunas Gundara Matīsa lietā

Ints Grasis

Vakar Kurzemes Apgabaltiesā trīs tiesnešu kolēģija Ventspils sesijas tiesneša Andreja Grūbes vadībā apelācijas kārtībā sāka izskatīt krimināllietu par uzbrukumu mūsu avīzes žurnālistam Gundaram Matīsam, kurš no gūtajām traumām 2001.gada novembrī mira. Otrās instances tiesa atcēla Liepājas tiesas lēmumu un nolēma lietu nosūtīt papildizmeklēšanai Liepājas pilsētas prokuratūrai.

Apelācijas sūdzības bija iesniedzis nozieguma izpildītājs Raivis Lukašovs, kuram Liepājas tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem, un par uzbrukuma organizēšanu un uzkūdīšanu apsūdzētais Ivars Vērsis, kas saņēma desmit gadu cietumsodu. Ja Lukašovs savu vainu nenoliedza un prasīja mīkstināt sodu, tad Vērsis uzskata, ka ir notiesāts par tādiem noziegumiem, kurus nemaz nav pastrādājis.

Uz tiesu bija uzaicināts arī Armands Bārenītis, kuram Liepājas tiesa piesprieda nosacītu sodu par neziņošanu, ka tiek gatavots sevišķi smags noziegums, kā arī Līga Ļubinoviča, kuru pirmās instances tiesa pierādījumu trūkuma dēļ attaisnoja.

Lukašovs kārtējo reizi mainīja savas liecības, paziņojot, ka Vērsis viņam nav licis G.Matīsu sist, to Lukašovs darījis pēc savas iniciatīvas. Vērsis licis tikai parunāt. Taču, lai parunātu Luka