Kurzemes Vārds

23:22 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vai lētie lidojumi nebūs māns?

DAINA LAIVENIECE, tūrisma firmas "Latvia Tours" Liepājas biroja vadītāja

Reklāma par lēto lidojumu aviosabiedrības "Ryanair" iespējams ir iepriecinājusi daudzus cilvēkus, kas līdz šim lielākoties materiālu apsvērumu dēļ nevarēja atļauties doties ceļojumā ar lidmašīnu. Piedāvājums, par kādu šobrīd runā – ka viena lidojuma izmaksas būs nepilni 5 lati, ir ļoti vilinošs, tomēr man ir zināmas šaubas, vai reklāma cilvēkus nebūs pievīlusi. Kā zināms, šī sabiedrība lētos lidojumus nodrošina, ziedojot savu klientu ērtības un laiku.

Mūsu kompānija šobrīd Liepājā ik dienas pārdod vidēji 15 – 20 aviobiļetes, un ar katru gadu to skaits palielinās. Turklāt es varu piebilst, ka arī šobrīd ir iespējams iegādāties krietni lētas biļetes. Piemēram, ja aviobiļete no Rīgas uz Amsterdamu un atpakaļ izmaksā 100 latus, manuprāt, tas nav dārgi. Jā, varbūt jau uz rītdienu nevaram piedāvāt lētās biļetes, piemēram, uz Londonu – tās jārezervē laikus. Tomēr es neesmu pārliecināta, ka izdaudzinātās ļoti lētās firmas "Ryanair" biļetes tik tiešām būs tik lētas, kā šobrīd solīts. Atšķirībā no kompānijas "AirBaltic", šajai nebūs apmaksāta bagāžas cena, un tas nozīmē, ka pārvadāt par biļetes cenu varēs tikai rokas bagāžu, bet par pārējo var nākties maksāt krietni dārgāk. Un tas nezinātājam var būt nepatīkams pārsteigums. Tieši tāpat arī neērtības sagādās tas, ka šīs sabiedrības lidmašīnas nolaidīsies lidostās, kas atrodas tālu no pilsētām, uz kurām cilvēki dosies. Piemēram, līdz Frankfurtei būs jāmēro 140 kilometri, un tas maksā krietni dārgi. Tāpēc es esmu pārliecināta, ka lidojumus ar "Ryanair" lielākoties izvēlēsies jaunieši un cilvēki ar zemākiem ienākumiem, taču diezin vai tos izvēlēsies darījumu cilvēki, kam noteiktā laikā ir jānokļūst noteiktā vietā. To, manuprāt, noteiks arī fakts, ka šī sabiedrība dažādos gadījumos savus lidojumus var arī atcelt, tādējādi negarantējot noteiktā laikā cilvēkus nogādāt izvēlētajā vietā.

Es domāju, ka kompānijas "Ryanair" ienākšana Latvijā ir likumsakarīga un brīvā tirgus apstākļos tas būtu noticis ātrāk vai vēlāk. Galu galā klienti paši izdarīs izvēli. Taču man gan gribētos vienu lietu – lai, ienākot šai jaunajai sabiedrībai, tai netiktu nodrošināti labāki apstākļi biznesam kā tām sabiedrībām, kas šeit jau ilgstoši strādā, ir ieguldījušas līdzekļus un piesaistījušas klientus. Diemžēl šobrīd īsti šāda pārliecība nerodas.

Vai es pati lidošu ar "Ryanair"? Man ir grūti pateikt. Droši vien intereses dēļ kādreiz to izdarīšu, bet, vai kļūšu par viņu pastāvīgo klientu, to gan man ir grūti pateikt.