Kurzemes Vārds

14:15 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Meklē sakoptākās sētas

CĪRAVĀ. Pašvaldības kultūras komisija – Iveta Lagzdiņa, Mairolds Blūms, Jānis Gulbis – kopīgi ar pašvaldības vadītāju Imantu Gulbi, pieaicinot dendrologu un daiļdārznieku Ilmāru Graudiņu no Grobiņas, veica apskati konkursam "Par sakoptāko sētu".

Komisija, apskatot vairāk nekā 50 lauku viensētu un ciemata māju, secināja, ka vairāk ir piestrādāts pie savas vides sakārtošanas – regulāri appļauti zālieni, daudzviet aizsākti vērienīgi darbi, izveidojot zivju dīķus, baseinus ar strūklakām, ugunskura vietas, bērnu rotaļu laukumus, atpūtas stūrīšus. "Meldru" mājās, brīvā zemes gabalā, kur saimnieko Bērziņu ģimene, nesen iestādīti ap 30 jaunu kociņu (liepas, bērziņi), kas ar laiku veidos skaistu birzi, aizsedzot māju un dārzu no lielceļa putekļiem. "Birzēs", kur pirms 58 gadiem sākusi saimniekot Brašu dzimta, savas ieceres īsteno jaunā paaudze. Te aug arī varens Amūras ceriņš un, pēc Graudiņa kunga domām, tas varētu būt vienīgais šāds dižkoks Latvijā.

Daudzu māju dārzos īstu krāsu simfoniju veido dažādi svešzemju augi – savam vaļaspriekam un skaistumam. Par sakoptākajām varētu nosaukt Rogu ģimenes "Krūkļus", Mucenieku ģimenes "Laurus", Poikānu ģimenes "Viesturus". Skaisti un pārdomāti iekārtoti apstādījumi ir Čanderu ģimenes "Lainēs", Grīnvaldu ģimenes "Veldzēs", Dobeļu ģimenes "Ziediņos" u.c.

Ap daudzdzīvokļu mājām zālieni appļauti, puķu dobes pilnos ziedos, bet iedzīvotājiem vairāk jāpiedomā par koplietošanas telpu uzturēšanu kārtībā – par kāpņu telpām, pagrabiem, malkas šķūnīšiem. Kārtīgas un klusas ir pamatskolas un arodvidusskolas apkārtnes.

Ir arī tādas mājas, kuras rada pilnīgi pretēju iespaidu un balvā būtu pelnījušas slotu – ir ļaudis pašos spēka gados, kuri savu sētu pārvērš par lūžņu un atkritumu glabātuvi. Un tās pagasta kopējai ainai godu nedara.

Māju apskatnieki vēl spriedīs un lems, kuras būs vissakoptākās, lai rudens pusē tās godinātu.