Kurzemes Vārds

12:25 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Mediķi tiekas Liepājas pārstāvniecībā Rīgā

Nedēļas beigās Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tiksies mūspuses medicīnas darbinieki ar kolēģiem, kuri dzimuši Liepājā vai kā citādi saistīti ar mūsu pilsētu, bet tagad dzīvo un strādā galvaspilsētā. Sarīkojumā iecerēts pārrunāt dažādas ar medicīnu saistītas aktualitātes, noskatīties muzikālu priekšnesumu un dalīties atmiņās par Liepājā pavadīto laiku. Pārstāvniecībā būs apskatāma arī divu izcilu Latvijas ķirurgu – Maksima Zika un Rasmas Kaju – atcerei veltīta piemiņas izstāde, kas uz Rīgu ceļos no Jaunliepājas bibliotēkas. No pilsētas mediķiem uz pārstāvniecību dosies Tuberkulozes slimnīcas galvenais ārsts Andris Kristons, Psihoneiroloģiskās slimnīcas Dienas stacionāra vadītāja Jeļena Dzicēviča, Centrālās slimnīcas Ginekoloģiskās nodaļas vadītāja Hilda Treimane, pensionēts ķirurgs Helmuts Klēšmits un citi.

Balvā – vecs Žigulis

Pie Rāznas ezera notika jau tradicionālie Latvijas arhīvu darbinieku 9.sporta svētki. Liepājnieki tajos piedalījās 8.reizi un 12 komandu konkurencē izcīnīja 1.vietu. Sacensības notika gan tādos tradicionālos sporta veidos kā volejbolā, tautas bumbā un citos, gan arī netradicionālākos, piemēram, jēlu olu mešanā, kurā liepājnieki ar savu 18 metrus aizmesto olu palika nepārspēti. Bija arī sacensības bērniem un individuālās sacensības pieaugušajiem šautriņu mešanā un basketbola soda metienos. Savukārt arhīvu priekšniekiem bija intelektuālās spēles, kurās nācās demonstrēt zināšanas latgaliešu valodā, kā arī roku veiklību zušu ķeršanā. Lai gan līdz sacensību beigām liepājniekiem pārsteigums vairs nebija iegūtā 1.vieta kopvērtējumā, pārsteigums bija galvenā balva – 1978.gadā ražots ˛igulis. Turklāt uzvarētāju tituls vienlaikus nozīmē arī to, ka tā ieguvēji organizē nākamās sporta spēles. Liepājnieki to darīs jau atkārtoti – pirmo reizi arhīvu darbinieki mūspusē Bernātos sportoja pirms diviem gadiem. Mājupceļā no Latgales mūsu arhīva darbinieki iegriezās pie šī novada keramiķiem, kas darina melno keramiku.

Jūlijā atvērti seši jauni veikali

Kopumā jūlijā Liepājā atvērti 14 jauni tirdzniecības un sadzīves pakalpojumu objekti. Tagad liepājnieki un pilsētas viesi varēs iepirkties sešos jaunos veikalos, no kuriem četros pārdod rūpniecības preces, vienā – pārtikas preces un alkoholiskos dzērienus, bet vēl vienā – lietotus apģērbus. Labi paēst un patīkami pavadīt brīvo laiku varēs divās jaunatvērtās kafejnīcās, kuru īpašnieki ir SIA "Pica serviss" un SIA "Hilards". Tiem, kam mājās nav datora, savukārt var doties uz vienu no diviem jūlijā atvērtiem datorsaloniem, kas atrodas Karostā un Laumas rajonā. Domāts arī par automašīnu īpašniekiem – Liedaga ielā darbu sāk jauna autostāvvieta, bet tie, kam sava privātā transporta vēl nav, to tagad varēs iznomāt transportlīdzekļu nomas vietā Ezermalas ielā. Vēl jūlijā atvērta jauna noliktava un skaistumkop