Kurzemes Vārds

12:42 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Visas lietas

Noburtās autobusa pieturas

Elza Putna

Braucienu ar autobusu laikam taču nevar nosaukt par interesantu nodarbi, taču tā nav, ja dodaties ar autobusu maršrutā Liepāja – Nīca. Iekāpjot Nīcas galapunktā iepretim Ječu ceļam, skaidri lasāt, ka braucat no "Nīcas gala pieturas", nākamā autobusa pieturvieta ir "Silaines", tad seko "Nīcas centrs" un vēl pāris pieturas, kurās iekāpj vai izkāpj pasažieri. It kā viss normāli, autobusa ritmiskā dūkoņa jūs pat tā kā ieaijā, kamēr gluži vai satrūkstaties, jo, iebraucot Bernātos, autobuss apstājas pieturā "Nīcas galapunkts". Pirmā doma, protams, ir, ka esat aizgulējies tik pamatīgi, ka atkal nokļuvis savā ceļa sākuma punktā, tomēr, skatoties apkārt, jūs skaidri redzat, ka tā ir pavisam cita vieta. Samulsums pieaug, kad arī nākamā pieturvieta ir jau kaut kur manīta – "Silaines". Jums kļūst pavisam neomulīgi, tomēr, pārliecinoties, ka buss ripo Liepājas virzienā, vēl nemetaties no transporta līdzekļa ārā un tad jau esat pieturā "Bernāti", un ar to arī apburtais loks ir pārrauts. Tomēr līdz pašai Liepājai vēl jāmokās neziņā – kāpēc vienā maršrutā ir divi "Nīcas galapunkti" un divas "Silaines"

Liepājas Autobusu parkā korespondentam paskaidroja, ka pārvadātāji par pieturvietu apzīmēšanu neatbild un viesa skaidrību, ka patiesībā abām Bernātu pieturām ir gluži citi nosaukumi. Tā, kas nodēvēta par "Nīcas galapunktu" īstenībā saucas "Alpi", bet otras "Silaines" ir pietura ar nosaukumu "Bernātu veikals". Turklāt šādi mainīti pieturu nosaukumi te esot jau diezgan sen. Tomēr kā autobusa šoferiem, tā regulārajiem pasažieriem laikam taču ir vienalga, kā pieturu sauc, galvenais, ka tur apstājas un ļaudis uzņem autobuss. Nevar saprast tikai, kā ir ar tiem, kas maršrutā brauc pirmo reizi un pērk biļeti. Vai kasiere nesamulst, ja kāds, Nīcas centrā iekāpjot un braucot Liepājas virzienā, vēlas biļeti līdz "Nīcas galapunktam"? Un vai nesamulst braucējs, kuram kasierīte laipni skaidro, ka šādas pieturas nav? Katrā gadījumā pārvadātāji ieteica dubulto pieturu jautājumu skaidrot dienestā, kas atbild par ceļa zīmēm.

Latvijas Autoceļu direkcijas Liepājas nodaļas inženiere Ilze Ķipste bija izbrīnīta par šādu pieturu misēkli, tomēr skaidroja, ka tādas kļūdas var gadīties, jo apkalpojamais rajons ir diezgan liels un katrai zīmei klāt nestāvēsi. Visticamāk, pie vainas ir strādnieki, kas pieturvietu zīmes mainījuši un izmantojuši vecās jau gatavās ceļa zīmes, tikai piemirsuši aizkrāsot vecos nosaukumus. Tā nu vienā maršrutā ir divi "Nīcas galapunkti" un divas pieturas ar vārdu "Silaines". I.Ķipste solīja, ka viņa pasekos, lai šis misēklis tiktu novērsts, jo, lai arī nebūtiska, tomēr kļūda tā tomēr ir.