Kurzemes Vārds

13:35 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mēģinās saglābt koka apbūvi

AIZPUTĒ. Pilsētas domes sēdē deputāti gari un plaši diskutējuši par pašvaldības iespējām atbalstīt Aizputes centra vecās koka apbūves, kas ir arhitektūras piemineklis, restaurācijas darbus, līdz vienojušies šī jautājuma sakārtošanu uzticēt namu pārvaldei.

Kā pastāstīja domniece, Aizputes domes galvenā grāmatvede Alda Lapena, pašvaldības budžetā rasta iespēja 6 tūkstošus latu atvēlēt nama Kuldīgas ielā 5a rekonstrukcijas darbiem, tomēr ieguldījumu kavē fakts, ka ir grūti vienoties ar nama īpašniekiem par ieguldījuma daļu. "Mums ir nepieciešamas zināmas juridiskas garantijas, ka pēc restaurācijas māju vienkārši nepārdos," skaidro A.Lapena. Tāpēc dome uzdevusi Aizputes namu pārvaldei šo jautājumu juridiski nokārtot, vienojoties ar īpašniekiem, un tikai tad ieguldīt pašvaldības naudu rekonstrukcijas darbos, kas esot vairāk nekā steidzami.

Tāpat no domes līdzekļiem, kas ietaupīti, īstenojot attīrīšanas iekārtu izbūves projektu valsts investīciju programmas "800+" ietvaros, nolemts papildu Aizputes vidusskolas vestibila remontam pie skolas ieejas izbūvēt arī uzbrauktuvi invalīdiem, kas izmaksās ap tūkstoti latu.