Kurzemes Vārds

19:14 Svētdiena, 20. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Septīto gadu simteni sāk ar svētkiem

Nedēļas nogalē Kapsēdes 600.dzimšanas dienu, piedaloties dažādās aktivitātēs, svinēja Medzes pagasta iedzīvotāji.

Svētku diena sākās pulksten 12 pie Kapsēdes muižas, kur aizritēja neliels koncerts, bija arī svinīgas uzrunas un apsveikumi. Pēc stundas sākās minifutbola un ielu basketbola spēles cīņā par Kapsēdes kausu. Spēļu komentētāja pienākumus pildīja Medzes Pagasta padomes priekšsēdētājs Roberts Bērziņš.

Pēcpusdienā interesenti izmantoja iespēju apmeklēt skolas muzeju, kurā apkopota ne vien izglītības iestādes, bet arī pagasta vēsture. Muzeja vadītājs Edgars Vilsons sarunā ar Pagasta padomes galvu atzina, ka bijis patīkami pārsteigts par cilvēku lielo atsaucību un interesi par muzeja ekspozīciju.

Divos piegājienos svētku dalībnieki ar autobusu varēja doties arī ekskursijā "Medzes tūre" pa pagasta ievērojamākajām vietām. Brauciena laikā Informācijas centra darbinieces pārdeva brošūru, kurā apkopotas pagasta iedzīvotāju versijas par to, kā radies vietas nosaukums – Kapsēde. Roberts Bērziņš pastāstīja, ka pagasta ļaudis aicināti izvēlēties, viņuprāt, interesantāko un būtiskāko stāstu. Tie, kuri savu izvēli darīs zināmu, atpakaļ saņems latu, ko izdeva, brošūru iegādājoties. R.Bērziņš tādējādi cer panākt lielāku atsaucību, lai pēcāk varētu izvēlēties to stāstu, kas tūristiem un pagasta ciemiņiem kļūs par īstenību.

Pie sporta laukuma sastaptās Medzes meitenes Inga, Baiba un Dana sacīja, ka apmeklējušas gandrīz visus dienas laikā notikušos pasākumus, bet diemžēl neesot tikušas autobusā, lai piedalītos ekskursijā. Gan meitenes, gan vairāki citi svētku dalībnieki visvairāk gaidīja zaļumballi, kurā spēlēja grupa "Zvaigžņu lietus", un uguņošanu. Līdz tam vietējos ļaudis un ciemiņus priecēja Dunalkas amatierteātra izrāde "Zaļumballe" un svētku koncerts pie Pagasta padomes.