Kurzemes Vārds

20:20 Svētdiena, 20. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Daudziem iesniedzējiem atsaka

Ik piektdienu Pilsētas domes Dzīvokļu komisija izskata arī liepājnieku lūgumus palīdzēt kārtot dzīvokļa jautājumu. Tādējādi uzskaitē ņemto personu saraksts ik nedēļu palielinās vismaz par 10–15 cilvēkiem. Bet vienlaikus palielinās arī atteikumu skaits. Tie attiecas uz personām, kas ir pārdevušas savus privatizētos dzīvokļus vai izliktas no mitekļa ar tiesas spriedumu bez cita dzīvokļa ierādīšanas, kā arī dažas citas kategorijas, kam šāda palīdzība nav paredzēta likumā. Atbilstoši nolikumam visiem, kas saņēmuši atteikumu, tas tagad jāpaziņo, uzaicinot uz komisijas sēdi. Pirmos desmit cilvēkus aicinās uz sēdi jau 6.augustā.

Izstrādās detālplānojumu

Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas deputāti pieņēmuši lēmumu uzsākt detālplānojuma projekta izstrādi teritorijai, kas ietver Kungu ielu posmā no Apšu līdz Ganību ielai, Ganību ielu posmā no Dārzu līdz Zāļu ielai, Pupu un Apšu ielu posmā no Zāļu līdz Kungu ielai.

Saskaņā ar spēkā esošo pašvaldības teritorijas plānojumu tā ir mazstāvu dzīvojamās apbūves teritorija. Līdz ar detālplānojuma izstrādi tiks izsludinātas ne mazāk kā divas sabiedriskās apspriešanas. Par detālplānojuma projekta vadītāju deputāti noteica Liepājas Būvvaldes Zemes ierīcības sektora vadītāju Līgu Ločmeli. Jautājums par detālplānojuma izstrādi vēl tiks skatīts domes sēdē.

Izstrādā reģionālās attīstības projektus

Sācies intensīvs reģionālās attīstības projektu izstrādes darbs. Vairāki desmiti studentu no Baltijas jūras reģiona atzītu Eiropas ekspertu vadībā divas nedēļas intensīvi pētīs Liepājas un reģiona kultūras mantojumu, lai izstrādātu piecus reālus reģionālās attīstības projektus, kas atbilstu Eiropas Savienības līdzfinansējuma prasībām.

Izstrādātos projektus "Promenāde", "Ziemeļu forti", "Jūrmalciems", "Pape", "Embūte" 6.augustā prezentēs Liepājas pašvaldībā, kas lems par to tālāko realizāciju. Projektu izstrāde notiek Baltijas jūras reģiona valstu izmēģinājuma projekta "Synaxis Baltica – MUCH" ietvaros.

Uzstāda jaunus konteinerus atkritumiem

Viktors Ulberts

Atkritumu apsaimniekošanas firma "Nordia" Jaunliepājas rajonā, Tosmarē un Karostā uzstādījusi jaunus atkritumu savākšanas konteinerus, informēja firmas direktors Ilmārs Pelnēns. Jaunie vācu firmas "Sulo" konteineri no iepriekšējiem atšķiras ar to, ka ir izgatavoti no plastmasas. Tāpēc tajos drīkst bērt tikai sadzīves, nevis celtniecības atkritumus.

"Mēs lūdzam iedzīvotājus ņemt vērā šo faktu un saudzēt konteinerus," aicina I.Pelnēns. Atkritumu konteineri nomainīti tāpēc, ka iepriekšējie savu laiku jau bija nokalpojuši, arī vizuāli nebija pievilcīgi.

Firma "Nordia" dibināta pirms septiņiem gadiem, pēdējā laikā tā pievērsusies atkritumu šķirošanai. Firma sākusi nodarboties ar iepakojumu savākšanu un pirmapstrādi, kā arī vēl šķiro kartonu, makulatūru un stiklu, ko nosūta uz attiecīgajiem pārstrādes uzņēmumiem.

"Liepājas dzintaram" pieredzējusi žūrija

Emīls Dreiblats

Šogad mūzikas festivāla "Liepājas dzintars" žūrijā darbosies pieredzējuši speciālisti, no kuriem lielākā daļa jau agrāk ir vērtējuši Liepājas konkursa dalībniekus. Balvu fonda apjoms, kuru piešķīrusi Liepājas dome, ir 4000 latu.

To festivāla laureātiem attiecīgi sadalīs Juris Kulakovs, Mārtiņš Brauns, Uldis Rudaks, Jēkabs Ozoliņš, Pērs Verkelins (Zviedrija) un Anatolijs Trofimovs (Baltkrievija). Šogad festivāla "Liepājas dzintars" žūrijai bez ierobežojumiem būs tiesības noteikt prēmiju apjomus konkursa laureātiem. Iepriekš nolikums paredzēja konstantas summas tikai trīs vietu ieguvējiem, un tas, ņemot vērā pērnā gada pieredzi, ierobežoja žūrijas vērtējumu. Papildus žūrijai nāksies izvērtēt, kura no konkursa grupām vislabāk aranžējusi obligāto līvu tautas dziesmu "Vienam tēvam deviņi dēli" un kurai par jaunradi un profesionālismu pienākas 500 eiro vērta balva.

Pilsētas domes lūgums valdībai

Ziņu aģentūra LETA izplatīja paziņojumu par situāciju "Liepājas siltumā", lai gan šā uzņēmuma pakalpojumu saņēmējiem tajā nav nekā jauna. Informācijas būtība ir tāda, ka Pilsētas dome lūdz palīdzību valdībai.

Šoreiz dome norāda uz to, ka pagājušā gadsimta 90.gados, kad no Karostas aizbrauca Krievijas militārpersonu ģimenes, palika apkures kopējais parāds 120 tūkstošiem latu. Bez tam pilsēta pārņēma rūpnīcas "Tosmare" dzīvokļu fondu, kurā bija 400 tūkstošu latu parāds. Tagad Pilsētas dome lūdz kaut vai daļēji kompensēt šo summu. Iespējams, tad izdotos savākt nepieciešamo naudu, lai norēķinātos par gāzi. Tiek norādīts, ka "Latvijas gāzei" mūsu pilsēta ir parādā 740 tūkstošus latu, bet iedzīvotāju debitorparāds joprojām ir seši miljoni latu.

Par nacionālo kultūras biedrību vajadzībām

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas 1.rokkafejnīcā notika projekta "Informēt, izglītot, iesaistīt" noslēgums, kurā piedalījās nacionālo kultūras biedrību vadītāji, nometnes "Mēs visi kopā" dalībnieki, programmas atbalstītāji un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Notika diskusijas par nacionālo kultūras biedrību vajadzībām, savstarpējās sadarbības iespējām, arī izvērtēja projektu. Noslēgumā sertifikātus saņēma organizācijas, kas piedalījās projektā, arī nometnes "Mēs visi kopā" dalībnieki.

Izsludināta sabiedriskā apspriešana

No šodienas līdz 30.augustam sabiedriskajai apspriešanai nodota būvniecības iecere lūgšanu nama celtniecībai K.Valdemāra ielā 31. Informatīvie materiāli par būvniecību pieejami apskatei Liepājas pilsētas Būvvaldē, Rožu ielā 6 (1.stāvā).

Simfoniskajam orķestrim mēģinājums brīvā dabā

Rīt Liepājas Simfoniskais orķestris uzsāks darbu jaunajā sezonā, informēja LSO projektu vadītāja Dace Bluķe. Lai vēlreiz atgādinātu par to, ka orķestrim joprojām nav savu māju, pirmais mēģinājums notiks brīvā dabā – Karostas manēžā (Manēžas ielā) – 3.augustā pulksten 11.

Atklāto mēģinājumu aicināts vērot ikviens interesents. Pēc tam orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs maestro Imants Resnis iepazīstinās ar jaunās sezonas plāniem un galvenajām aktivitātēm.