(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Jaunie basketbolisti septītie Eiropā

Pauls Kaufmanis

Latvijas U-20 basketbola izlase, kurā spēlē arī divi liepājnieki – Artūrs Štālbergs un Mareks Jurēvičs, Čehijā Eiropas čempionāta finālturnīrā izcīnījusi septīto vietu, pēdējā spēlē uzvarot mājiniekus.

Latvija ceturtdaļfināla mačā pret Grieķiju piedzīvoja zaudējumu ar 66:87 (16:17, 18:22, 14:27, 18:21). Štālbergs šajā spēlē laukumā pavadīja 32 minūtes, guva astoņus punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Jurēvičs laukumā neizgāja. Līdz ar šo zaudējumu Latvija neiekļuva pusfinālā, kura dalībnieces automātiski kvalifikācijas nākamā gada Eiropas U-21 čempionāta finālturnīram, kas notiks Argentīnā.

Cīņā par 5.–8. vietu pirmajā spēlē mūsu valstsvienība ar 71:74 (15:23, 17:15, 19:19, 20:17) atzina Serbijas un Melnkalnes pārākumu. Štālbergs 37 minūtēs guva 12 punktu, kas bija otrs labākais rādītājs Latvijas komandā, savukārt Jurēvičs nepiedalījās arī šajā mačā.

Pēdējā spēlē par septīto vietu, revanšējoties par apakšgrupā piedzīvoto zaudējumu, mūsējie sagrāva Čehijas valstsvienību – 100:79 (22:14, 27:12, 27:22, 24:31). Štālbergs aizvadītajās 23 minūtēs guva septiņus punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet Jurēvičs nospēlēja 12 minūtes un guva četrus punktus.

Kopā turnīrā Štālbergs vidēji spēlē laukumā aizvadīja 23,6 minūtes, guva 7,1 punktu un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Savukārt Jurēvičs laukumā devās divos mačos, vidēji spēlē aizvadot 15 minūtes un gūstot sešus punktus.