Kurzemes Vārds

19:32 Svētdiena, 20. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Pludmales festivāls – kopumā izdevies

Lai arī šogad vasara mūs nelutina ar siltu un saulainu laiku, Liepājā tika aizvadīts viens no šā gada vērienīgākajiem festivāliem – "Caines Beach Party". Arī šajā sarīkojumā tikai retu reizi kāds saules stariņš izlauzās cauri mākoņiem, kas bija savilkušies virs vēju pilsētas, taču tas nebija šķērslis, lai tūkstošiem liepājnieku un pilsētas viesu izvēlētos baudīt festivālu pludmales smiltīs. Pagājušajā nedēļā portālā www.liepajniekiem.lv lasītājus aicinājām izteikt savu viedokli par Liepājas šā gada pirmo festivālu.

Apkopojot aptaujas rezultātus, ir redzams, ka vairums jeb 56 procenti aptaujāto festivālu vērtē kā saturīgu un izdevušos, 30 procentu uzskata, ka tas nav bijis nekas īpašs, bet 14 procentiem aptaujāto festivāls sagādājis vilšanos.

\ Pietrūka saules, bet citādi bija OK. Nākamajam gadam tik vajadzētu drusku paplašināt ballītes teritoriju, jo traucēja saspiestība, tāpat dīdžeju teltis izrādījās par mazām visiem dejot gribētājiem. Nesapratu, kādēļ grupu "Z-Scars" sestdien laida faktiski pirmo, tā būtu derējusi uz vakara vidu. Un "Los Amigos" vajadzēja likt sākumā, nevis kā pasākuma noslēgumu.

\ Kopumā ņemot, esmu vīlies. Vecās klišejas, nekā jauna, organizācija pieklibo. 13–14 gadu veci jaunieši ar alus glāzēm un kokteiļu pudelēm – bez vārdiem. Teritorijas šaurība – derētu tomēr lielāku platību šādam pasākumam. Kopējais vērtējums 10 ballu sistēmā – 5, jo zinu, ka varēja būt labāk.

\ Jauninājumu nebija – principā pēc iepriekšējo gadu šablona. Grupa "Rednex" gan priecēja. Novelkot strīpu visam apakšā, varētu teikt: aizgāju tikai tādēļ, lai apskatītos uguņošanu un noklausītos divas pazīstamākās "Rednex" dziesmas, ko arī sagaidīju. Ko gribēju, to dabūju. Bet, protams, katrs vērtē pēc tā, ko tieši viņš gribēja tur redzēt.

\ He... Vismaz šoreiz neapdedzinājos ar raķeti (kā divus gadus iepriekš), tā droši vien tika citam laimīgajam. Tajā brīdī, kad Super-Duper "Rednex" sāka laist uz fonogrammas, tinos prom...

\ Man jau nu gan patika. Nezinu, nešķita, ka viss ir kā iepriekšējos gados. Festivāls "Beach Party" jau nebija tikai muziķu uzstāšanās vien un dzeršana, bet vesels pasākumu kopums, kas ilga divas dienas. Un, ja skatāmies, kas notika pa dienām, tad – cepuri nost. Vakaru gan maz redzēju un dzirdēju, bet, cik redzēju un dzirdēju, baigi, baigi labi!

\ Sarīkojums šogad bija riktīgi kruts. Jā, nu tās raķetes pūlī bija pilnīgi garām, gribētu uzzināt, kas tam cilvēkam bija, kurš bija tas laimīgais. Teritorija arī varēja būt lielāka, bet no organizācijas viedokļa visam dodu 10 punktu un vairāk. Viss bija tiešām augstā līmenī, tikai atkal sāpīga bija aproču iegādāšanās problēma. Vai tad šīs tirdzniecības vietas nevarēja izveidot vairākas? Ceru, ka tās baumas, ka nākamgad festivāls "Beach Party" būs Ventspilī, ir aplamas. Ko tā Ventspils lien, kur nevajag? Lai turpina lepoties ar savu olimpisko centru un sakopto pilsētu, kurā pēc pulksten 20 nav kur ieiet paēst. Festivāls "Beach Party" ir mūsējais, un viss!

\ Slikti jau nebija. Es gan neko daudz neatceros no tā, kas notika uz skatuves, jo bija pašiem sava ballīte. Man gan šķiet, ka tādos pasākumos kā "Beach Party" jautri ir tikai tad, kad vairāk vai mazāk ir šmigā. Diemžēl. Citādāk tevi pārņem sajūta, ka esi nokļuvis ellei līdzīgā vietā.

\ Par to nodzērušos jaunatni negribu piekrist. Šodien kritiku šajā jomā no vecākās paaudzes ir nācies dzirdēt ne tikai šeit, bet arī darbā. Un pats galvenais, ka kritizē tieši tie veči un vecenes, kas tēlo solīdos, bet parasti labprāt alkoholu ieņem tā pavairāk. Galvenais, redziet, kāda mums tā jaunatne slikta. Neklausieties, jaunatne ir kolosāla, un jaunatne ir jauna. Arī tās starpā var gadīties kāda melnā avs, kas nespēj novērtēt savus spēkus vai varbūt gluži vienkārši mācījās un gribēja noskaidrot tos savus varēšanas griestus. Mani jaunieši neatgriezās mājās pārdzērušies. Tā kā arī viņu draugi un draudzenes nebija tajā skaitā, kas pārvērtēja savas spējas, tad varu teikt: vecie dzērāji, lieciet mierā jaunatni!

\ Mjā, palasot komentārus, tomēr tik raibi iespaidi. Man kopumā patika. Sakāt, ko gribat, bet šķiet, ka no visiem iepriekšējiem festivāliem "Beach party" šis vienalga labākais! Trīs vietās mūzika – katrs varēja kur sirsniņu piesiet. Lielais paldies Mediņiem par uzdrīkstēšanos pierādīt, ka Liepājā var notikt tik plašs sarīkojums, kurā ierodas cilvēki no otra Latvijas gala un vēl kaimiņvalstīm.

\ Cenas par biļetēm bija nenormāli augstas, bet par šo naudu serviss tika piedāvāts nožēlojams. Pie tualetēm bija milzīgas rindas, bet, ja nevari izstāvēt un gribi iziet ārā, maksā latu. Kafejnīcas pilnīgi tukšas, bezalkoholisko alu varēja nopirkt tikai vienā vietā, un arī tas gaužām švaks.

\ Es diemžēl pasākumā nevarēju būt, bet, atrodoties pilsētas ielās piektdien un sestdien, biju patiesi priecīga par brāļiem Mediņiem, kas var tādu kārtīgu, pozitīvu lielu jezgu savārīt. Tik daudz cilvēku, galvenokārt, pilsētas viesi! Daudzi jautā ceļu uz jūrmalu. Pilsēta dzīvo! Un par tiem dzērājiem – tā jau, redzat, ir pašu dzeršanas piekritēju problēma, cik daudz sevī to indi ieliet, cik daudz sava prātiņa pazaudēt vai saglabāt. Lops jau vienmēr būs lops, vienalga kādās ganībās tu viņu gani. Tā kā lielais paldies Mediņiem! Arī man bija svētki, kaut gan pienākumu dēļ nevarēju būt jūrmalā. Malači!

Arī šonedēļ portālā www.liepajniekiem.lv lasītāji aicināti izteikties par to, vai blakus Rožu laukumam būtu jāierīko autostāvvieta.