Kurzemes Vārds

21:38 Svētdiena, 20. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Rozes ar benzīna smaržu?

Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas sēdē deputāti pozitīvi uzņēmuši akciju sabiedrības "Mēs – Liepājai" ieceri strīdīgajā teritorijā blakus Rožu laukumam ierīkot automašīnu stāvvietu. Uzņēmējus var saprast. "Kurzemei", to rekonstruējot par darījumu un tirdzniecības centru, tiešām vajadzīga autostāvvieta, citādāk velti gaidīt naudīgus klientus. Un ierīkot mašīnu novietni jau gatavā laukumā, kas tikai mazliet jāpielabo, protams, ir daudzkārt lētāk, nekā mocīties un zem tirdzniecības centra izbūvēt lielu pazemes stāvvietu. Bez tam mašīnu novietne noderēs arī blakus esošajai viesnīcai "Līva", kuras īpašnieki arī ir akciju sabiedrības "Mēs – Liepājai" pārstāvji.

Un liepājniekiem nav ko teikt – paši taču negribēja, ka bijušajā Uzvaras laukumā būvē biznesa centru, tagad nu vajadzēs samierināties ar automašīnu rindām. Kā ironiski jau pasteidzies izteikties izpilddirektora vietnieks E.Rāts: ja tur nevarēs ne būvēt, ne ierīkot autostāvvietu, tad būšot vien jāliek atpakaļ Ļeņina piemineklis.

Humors ir laba lieta, bet diezin vai ir labi jokot par Liepājas slimo sirdi – Rožu laukumu, jo īpaši tā tuvāko apkārtni, kas prasīties prasās pēc sakārtošanas. Vai automobiļu rindas un izplūdes gāzes būtu labākais elements cieši līdzās Rožu laukumam, kur cilvēki pulcējas, lai ieelpotu rožu smaržu un atpūstos?

Lēnām izplēn sapnis, ka blakus Rožu laukumam varētu atrasties jauka vasaras kafejnīca, kurā skanētu tradicionāla liepājnieku mūzika un tiktu piedāvāti mūsu pilsētai atbilstoši našķi, sākot no liepziedu tējas un beidzot ar "Liepājas maiznieka" grauzdiņiem un "Līvu alu". Ja tā padomā, nu nav taču pašā Liepājas centrā nevienas tādas kafejnīcas, kur ļaudīm atpūsties siltajos vasaras vakaros. Kad pāris gadu tāda tur atradās, par klientu trūkumu nevarēja sūdzēties.

Nelaime tā, ka vasaras mums īsas un katram biznesmenim uzreiz rodas pretjautājums: bet ko darīt ar šo teritoriju drēgnajos rudeņos un ziemā? Bet, ja vēlas, var izdomāt! Kāda vaina, ja vasaras kafejnīcu pārveidotu par mazāku, slēgta tipa atpūtas vietiņu, kurā iebaudīt karstos dzērienus un uzkodas, pārējā laukumā rīkojot bērniem atrakcijas, Ziemassvētku tirdziņus u.tml.?

Bet tam visam vajadzīga izdoma un galvenais – gribēšana. Savukārt pašvaldībai – vispirms skaidrību, kādu tā grib redzēt Liepājas centru.

Sarmīte Pelcmane