Kurzemes Vārds

22:58 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Portretu izstāde galerijā "Klints"

Lāsma Ģibiete

Mākslas galerijā "Klints" visa augusta garumā varēs apskatīt septiņpadsmit plaši pazīstamu dažādu paaudžu Liepājas un rajona mākslinieku darbu izstādi "Portreti". Tajā piedalās tādi pazīstami mākslinieki kā Andra Pelna, Andris Millers, Imants Ozols, Pēteris Taukulis, Aldis Kļaviņš un daudzi citi. Savus darbus eksponējuši pat vairāki vienas ģimenes locekļi. Mākslinieki izmantojuši dažādas tehnikas – akvareli, eļļas krāsas, pasteli, tušu un zīmuli. Gleznās attēloti gan paši autori vai viņiem tuvi cilvēki, gan pa kādai mūzai – iedvesmas devējai.

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja galerijas "Klints" saimniece Inga Kleina, izstādes atklāšanā veikala "Birojiņš" pārstāvji pasniedza veicināšanas balvu jaunākās paaudzes māksliniecei Marutai Eisterei.

Piedalīsies vasaras universitātē Itālijā

Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles divi studenti – Līga Silniece un Rūdolfs Bricis – pošas braucienam uz Itāliju. Abi viņi mācās akadēmiskās studiju programmas "Uzņēmējdarbība un vadīšana" 2.kursā un bija starp tiem jauniešiem, kuri cīnījās par Itālijas valdības stipendijas piešķiršanu. Liepājnieki ieguva šo stipendiju. Tā viņiem dod iespēju piedalīties Itālijas Triestas augstskolas rīkotajā vasaras universitātē, kas noritēs trīs nedēļas un būs veltīta apkārtējās vides politikai jaunajā Eiropā.

Iegūs gan grādu, gan profesiju

Pedagoģijas akadēmijā daudz dara, lai pilnveidotu studiju programmas un lai beidzējiem būtu plašākas darba iespējas. "Matemātiķi, piemēram, ir pieprasīti ne tikai skolās, viņi strādā dažādās vietas," sacīja Matemātikas un informātikas katedras vadītājs Dzintars Tomsons. Viņš aicināja puišus un meitenes nebaidīties un izvēlēties studiju programmas "Dabaszinātņu bakalaurs datorzinībās" un "Dabaszinātņu bakalaurs matemātikā". Jo šajās programmās ir tāds jaunums, ka tieši jaunā studiju gada studenti pēc akadēmiskā grāda iegūšanas varēs turpināt izglītību profesionālajā programmā, kur iegūs ne tikai skolotāja kvalifikāciju, kā bija līdz šim, bet vēl arī divas jaunas profesijas – programmētājs inženieris un sistēmanalītiķis.

Līgums ar bulgāru tehnisko koledžu

Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāle ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Bulgārijas Gornokorjavicas Tehnisko koledžu. Kā pastāstīja filiāles direktors Voldemārs Kārkliņš, sadraudzības iespēju meti iezīmējās pirms mēneša, kad mūsu pilsētā viesojās šās pilsētas mērs Nikola Kolevs. Starp interesēm, kuras skāra pašvaldības līmeni un vēja enerģijas izmantošanu, bija arī saruna par izglītības sfēru un iespēju apmainīties pieredzē. Tā kā RTU Liepājas filiālei ar Bulgārijas Tehnisko koledžu ir līdzīga tipa mācību profili un programmas, tas veicinās audzēkņu un mācībspēku sadarbību.

Skolotāji pilnveido latviešu valodas prasmi

11.vidusskolā pašlaik notiek intensīvie latviešu valodas pilnveidošanas kursi. Tajos mācās septiņpadsmit skolotāju, kuri savu priekšmetu māca vai nu bilingvāli vai valsts valodā. Kursus bija iespējams sarīkot ar Latviešu valodas apguves valsts programmas (LAT–2) atbalstu. Neraugoties uz vasarīgajiem laika apstākļiem un atvaļinājumu, pedagogi saspringti strādā četras stundas dienā. Latviešu valodas prasmi pilnveidot un attīstīt viņiem palīdz skolotājas Rita Tkačenko un Baiba Birzniece.

Izmaiņas "Liepājas maiznieka" vadībā

Ir pabeigts darījums par 88,3 procentiem "Liepājas maiznieka" akciju pārdošanu, ko iegādājās Zviedrijas investīciju fonds "East Capital Amber Fund". Tādēļ ceturtdien uzņēmuma akcionāru ārkārtas pilnsapulcē ir veiktas izmaiņas gan akciju sabiedrības "Liepājas maiznieks" valdē, gan padomē. Konkrētāki dati par jaunajām uzņēmuma amatpersonām pagaidām netiek sniegti, jo izmaiņas vēl neesot oficiāli reģistrētas. Zināms vienīgi tad, ka nu jau bijušā valdes priekšsēdētāja Arvja Roves vietā šo amatu ieņem akciju sabiedrības "Jelgavas maiznieks" valdes priekšsēdētājs Einars Grigors. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka fondam "East Capital Amber Fund" pieder arī liela daļa "Jelgavas maiznieka" akciju. Tuvākajā laikā paredzēta abu maiznīcu apvienošana. Tas notiekot, lai saglabātu līderpozīcijas beķereju biznesā, kā arī ieņemtu otro vietu Latvijas maizes izstrādājumu tirgū. Summa, par kādu pārdotas "Liepājas maiznieka" akcijas, netiek izpausta.

Pulcēsies pie Keizerlinga pieminekļa

Pirmdien pulksten 9.50 Grobiņā ikviens aicināts uz atceres pasākumu pie admirāļa Arčibalda Keizerlinga pieminekļa par godu Latvijas kara flotes 85.gadadienai. Būs Jūras spēku godasardze, piedalīsies JS Flotiles štāba priekšnieks komandkapteinis Aleksandrs Pavlovičs, JS Flotiles Jūras novērošanas un sakaru dienesta komandieris kapteiņleitnants Vilmārs Štālmeistars, JS Nodrošinājuma pavēlniecības 1.reģionālā nodrošinājuma centra štāba priekšnieka pienākumu izpildītāja kapteiņleitnante Indra Mikne, JS Mācību centra komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Mareks Vērdiņš, Grobiņas domes pārstāvji.

Kad būs karstais ūdens?

Pagājušas divas nedēļas, kopš pilsēta palikusi bez karstā ūdens, bet vairums māju, kur pirms tam veica profilaksi, – jau četras nedēļas. Lasītāji joprojām uzdod savu galveno jautājumu: "Kas dzirdams par ūdeni, kad tas būs?" Pilsētas domē arī joprojām neko nezina, "Liepājas siltumā" – tāpat. Ir zināms, ka "Latvijas gāze" nemaina savu pozīciju attiecībā uz parādu saņemšanu. Par pozitīvu faktoru jāuzskata tas, ka tagad parādi vairs nepalielināsies, bet tieši otrādi – sāks sarukt, jo pakāpeniski saņems kārtējos maksājumus un norēķināsies ar gāzes piegādātājiem. "Liepājas siltuma" Ražošanas un tehniskajā nodaļā informēja, ka vasaras remontdarbi norit saskaņā ar vajadzību. Tur nepievērš uzmanību baumām par uzņēmuma pārdošanu un cenšas labāk sagatavoties jaunajai apkures sezonai.