Kurzemes Vārds

23:39 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dienasgrāmata

Ar domām par atvaļinājumu

ANDŽELA DOLMATOVA, Dzīvnieku īslaicīgās uzturēšanas stacionāra vadītāja

Sestdiena, 31. jūlijs

Šodien vispatīkamākā ziņa, ko saņemu: Rīgā atklāta Latvijā pirmā dzīvnieku kapsēta "Citi medību lauki". Es varu tikai apbrīnot tās īpašnieku Uģi Rūķīti, kurš tās veidošanā ieguldījis savu īpašumu. Un man sirds ir mierīga, ka tad, kad man vajadzēs apglabāt kādu no saviem mīluļiem, to varēšu izdarīt legāli. Problēma par dzīvnieku apbedīšanu ir ļoti aktuāla arī mūsu pilsētā, šo jautājumu risina, bet tas prasa daudz laika. Man pašai sestdiena ir atpūtas diena, tāpēc daudz laika pavadu kopā ar saviem dzīvniekiem – 10, 8 un 1 gadu vecajiem bokseriem un runci Deividu. Suņi prasa daudz laika. Vakarā skatos koncertu "Jaunais vilnis", esmu sajūsmā par mūsu grupas "Cosmos" puišiem. Malači.

Svētdiena, 1. augusts

Rīta pusē kopā ar dēlu Aleksandru, kurš šogad pabeidza devīto klasi un turpinās mācības vidusskolā, un mūsu suņiem dodamies garā pastaigā. Dēls man ir liels palīgs suņu audzināšanā. Visi mūsu suņi regulāri piedalās izstādēs, jaunākais pavisam nesen ieguva augstu atzinību Valmierā un atkal gatavojas nopietniem pārbaudījumiem Jūrmalā, tāpēc viņam ir vajadzīga laba fiziskā forma, ko nodrošina liela slodze. Aleksandrs ir tas, kurš kopā ar viņu dodas skriet, reizēm līdz pat Bernātiem un atpakaļ.

Pirmdiena, 2. augusts

Šodien dēls nodarbinātības programmas ietvaros sāk strādāt namu pārvaldē "Jaunliepāja". Izvadu viņu uz darbu un pošos arī pati, lai gan man sācies atvaļinājums. Tā ar citiem patversmes darbiniekiem esmu vienojusies, ka šonedēļ te vēl būšu un palīdzēšu, bet tad gan došos atpūsties. Šodien vedam pie veterinārārsta Dzintara Tīda sterilizēt foksterjera kucīti Teru. Man par to ir īpašs prieks – viņai patversmē piedzima kucēniņi, bet nu kucīte dosies dzīvot uz Rīgu, viņu par savējo izraudzījās kādas privātmājas saimnieki. Starp citu, pēdējā laikā privātmāju saimnieki pie mums izvēlas suņus. Mums prieks, ka dzīvniekiem būs labi saimnieki. Pēcpusdienā, kad dodos savākt Teru, Dzintars stāsta, ka viņa jau satraukusies – kā pamodusies no narkozes, tūlīt mūs meklējusi, un viņam vajadzējis sunenīti vest laukā, staigāt un mierināt.

Otrdiena, 3. augusts

Abi ar dēlu atkal dodamies uz darbu. Man šodien jāsagatavo pārskati. Vienā pilsētas daļā joprojām ir trakumsērgas karantīna, un man jāapkopo padarītie darbi. Domās kavējos pie atvaļinājuma. Ļoti gribu aizbraukt uz Siguldu. Kādreiz bērnībā tur daudz dzīvoju gan vasarās, gan ziemās – biju slimīgs bērns, un tur bija sanatorija. No tiem laikiem man Sigulda ir īpaši tuva, laiku pa laikam gribu tur atgriezties. Vēl gribētu aizbraukt uz Krieviju pie radiem un draugiem, bet, lai arī neesmu tur bijusi jau četrus gadus, šogad atkal nesanāks. Ja brauktu, būtu jāņem līdzi suņi, bet, lai paņemtu viņus, ir vajadzīgas analīzes uz trakumsērgu, kas maksā 120–150 latu un jāveic jau mēnesi pirms braukšanas. Tas nav izdarīts.

Tre