Kurzemes Vārds

02:28 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Peripetijas ap koncertzāles projektu

Ko zina vai nezina Kultūras ministrija

Daina Meistere

Atgādināšu mūsu lasītājiem, ka 3.augustā mūsu Simfoniskais orķestris savu sezonas atklāšanas pirmo mēģinājumu sarīkoja Karostas manēžā, zem klajas debess, tā vēloties parādīt gan orķestrantu augsto līmeni, gan pievērst uzmanību tam, ka orķestrim vēl aizvien nav savas mājvietas. Jo telpas Graudu ielā, kuras orķestris īrē no Valsts nekustamā īpašuma aģentūras, patlaban remontē, bet valdība dod prioritātes koncertzāles celšanai Rīgā, jo Kultūras ministrija neesot saņēmusi projekta pieteikumu pretendēšanai uz finansējuma piešķiršanu Valsts investīciju programmā.

Latvijas Kultūras ministrija plašsaziņas līdzekļiem izplatījusi vēstuli, kurā teikts, ka Liepājas Simfoniskā orķestra neapmierinātība par netaisnīgu kultūras politiku valstī būtu vēršama pret Liepājas domi, nevis pret valsts iestādēm vai kultūrpolitikas īstenošanu. Jo, kā teikts vēstulē, "Kultūras ministrija no Liepājas domes nav saņēmusi ne koncertzāles projekta pieteikumu, ne kā citādi tikusi informēta par šīm iecerēm un stratēģisko redzējumu. Valdība ir iepazīstināta ar Liepājas iecerēm hokeja halles celtniecībā, taču par vēlmi būvēt koncertzāli ir iespējams lasīt tikai presē."

Liepājas domes Attīstības pārvaldes priekšnieks Gunārs Ansiņš situāciju komentēja šādi:

– Būtībā man ir liels prieks, ka tas tā ir noticis. Saceltā ažiotāža lika konstatēt faktu, ka Kultūras ministrija nav saņēmusi projekta "Simfoniskā orķestra koncertzāles izbūve Liepājā" pieteikumu. Tāpēc varu pateikt, ka šodien, 4.augustā, esam atkārtoti iesnieguši šo projekta pieteikumu Kultūras ministrijā un tās struktūrvienībā "Nekustamie īpašumi". Ja paskatāmies mazliet pagātnē, tad varu apgalvot, ka šā gada 8.martā abi pieteikumi tika aizvesti un nodoti ministrijām saskaņā ar noteikto kārtību – kā Kultūras ministrijas vienībai "Nekustamie īpašumi", tā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai. Vēl gribu atgādināt, ka par koncertzāles izbūves projektu bija informēta kultūras ministre Helēna Demakova, kura, viesojoties Liepājā, 7.aprīlī tikās gan ar orķestra māksliniecisko vadītāju, galveno diriģentu un Liepājas koncertzāles atbalsta fonda priekšsēdētāju Imantu Resni, gan citām personām un runāja par koncertzāli, tāpat iepriekšējā kultūras ministre Inguna Rībena bija skiču projektu izvērtēšanas komisijā.

Fakti par koncertzāles projektu

Pēc Simfoniskā orķestra mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Imanta Rešņa iniciatīvas 2002.gadā tika nodibināts Liepājas koncertzāles atbalsta fonds. Fonda rosināta, Liepājas dome 2002.gada 12.decembrī pieņēma lēmumu par finansējuma piešķiršanu koncertzāles projektu ideju konkursam 60 768 latu apmērā. Par labāko atzīts Austrijas arhitektu firmas "Gienche & Company" projekts ar devīzi "Urban Loop" (Pilsētas cilpa), dodot tam nosaukumu "Lielais dzintars". Patlaban izstrādā tā tehnisko projektu.