Kurzemes Vārds

07:46 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Tveice kreņķus netraucē

Parasti līdz ar pēkšņas tveices atnākšanu lasītāju aktivitātēs iestājas relatīvs pamiers – pamazām vēsāks kļūst liepājnieku viedokļu paušanas karstais telefons, un dažādas sūdzēšanās vai kreņķu izpausmes kāres strauji iet mazumā. Tomēr šis gads izrādās maķenīt savādāks, jo tveice nespēj mazināt liepājnieku lielākos kreņķus.

Un var jau arī saprast, ka sāpi par karstā ūdens trūkumu nevar nolikt kaktā, jo galu galā šādā karstumā palikt bez ierastajām ērtībām, par kurām vairums tomēr apzinīgi maksāja, ir ne vien neērti, bet arī pazemojoši. Liepājnieku spriedumi šajā sakarībā ir gan indīgi ironiski, gan žultaini emocionāli, gan agresīvi racionāli. Proti, arvien biežāk skan balsis par neuzticības izteikšanu gan pašvaldībai, gan atsevišķām tās amatpersonām. Un kā lai šajā sakarībā neatceras, ka pašvaldību vēlēšanas, kad ikvienam pilsonim būs tiesības ar savu balsi izteikt savu pozīciju, gaidāmas pavisam drīz. Tiesa, vismaz pagaidām politika tomēr neiet roku rokā ar ekonomiku, jo par liepājnieku ērtībām solīt solījuši rūpēties gan Ministru prezidents, gan parlamenta spīkere, gan pašvaldība un "Liepājas siltums", bet pagaidām ūdens krānos no tā siltāks nav palicis.

Nebija grūti prognozēt, ka pašvaldības it kā nejauši izsviestais āķis par autostāvvietas būvēšanu blakus Rožu laukumam uzbangos emocijas. Godīgi sakot, man arī pašam nav veicies saprast, vai tādā veidā konkrētās amatpersonas apzināti kaitina sabiedrību, vai arī pilsēta patiešām ir sajūgta tādos ietekmīgāko ļaužu savstarpējo interešu valgos, ka pilsētas centra izskats, vide un gaiss ir kaut kur tālu aiz visām pārējām svarīgām un nozīmīgām lietām.

Protams, gan atvaļinājumā esošie, gan strādājošie atkarībā no aizņemtības pakāpes savu laika strēķīti šādā karstumā pavada pludmalē. Tāpēc arī likumsakarīga šķiet lasītāju diskusija par tās tīrību, un te nu viedokļi ir visdažādākie, sākot no "daudz labāk nekā kādreiz" un beidzot ar šausmināšanos par drazām. Tāpēc šeit droši vien viss atkarīgs no skatpunkta, kamēr piedāvājuma līmeni un darba laiku jūrmalas parka sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos es tomēr atļaušos nodēvēt par tikai latviešu kuslajam biznesam raksturīgu īpatnību.

Edgars Lūsēns