Kurzemes Vārds

02:52 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sērfotāji aicina savā pulkā

Kristīne Pastore

Šonedēļ, atzīmējot pirmo dzimšanas dienu, vindsērfinga kluba "Rietumkrasts" biedri pie sevis aicināja ikvienu interesentu, lai ierādītu pirmās sērfošanas iemaņas, ieinteresētu par šo sporta un izklaides veidu un, iespējams, nākotnē papildinātu savu klubu ar jauniem biedriem. Tas ir atvērts ikvienam.

Klubu pirms gada nodibināja 13 sērfotāju, kas agrāk ar šo sporta veidu bija nodarbojušies individuāli. "Tomēr mēs bijām pazīstami," sacīja "Rietumkrasta" prezidents Jānis Jēkabsons. "Klubs bija vajadzīgs, lai mums būtu vieta, kur pulcēties, kur glabāt inventāru un kur ierādīt šīs prasmes arī citiem, kas ar sērfošanu nav pazīstami." Tas arī esot viens no kluba galvenajiem mērķiem – piesaistīt pēc iespējas lielāku interesentu loku. Kluba viceprezidents Vilmārs Bogdanovs sacīja: "Tas, ka atrodamies pie jūras, mums ir milzīga priekšrocība salīdzinājumā ar cilvēkiem, kam līdz tai ir jāmēro garš ceļš, un šī priekšrocība ir jāizmanto." Tieši Vilmārs ir viens no tiem, kas ar lielu aizrautību un interesi apmāca ikvienu, kuru interesē sērfošana. Aigars Pelns savukārt apmāca jaunos sērfotājus.

Nenoliedzami, ka sērfošana ir sporta veids, kas sākotnēji prasa diezgan lielus materiālos ieguldījumus – lai iegādātos inventāru un citu ekipējumu, ir jārēķinās ar sešsimt līdz tūkstoš latiem. Klubā iegādāts inventārs iznomāšanai, vienlaikus ar to ir iespējams nodrošināt desmit cilvēkus. Kad pirmās iemaņas apgūtas, ir iespēja kļūt par kluba biedru, un tas dod dažādas priekšrocības. Turklāt kluba biedri rīko dažādus pasākumus, kuros iesaistās arī ģimenes locekļi. Kā piebilst J.Jēkabsons, "nepareizs ir uzskats, ka sērfošana ir tikai vīriešu izklaide, arī sievietēm tā patīk un labi padodas".

"Rietumkrasts" mājvietu ir atradis Karostā, kur pašu spēkiem ir iztīrīta jūra no kopš padomju laikiem palikušajām kuģu atlūzām un citām drazām, ir sakopta un labiekārtota apkārtne, iekārtotas dušas un labierīcības, izvietoti konteineri inventāra glabāšanai un gādāts par citām ērtībām. Sākotnēji iebildumi par sērfotāju aktivitātēm bija dažiem vietējiem iedzīvotājiem, tagad tie ir atrisināti, kluba teritoriju tagad izmanto arī citām aktivitātēm, kas notiek Karostā. Piemēram, smilšu skulptūru celšanas sacensībām, kas notiek šodien. Kā saka kluba biedri, jo vairāk cilvēku te nāks, jo labāk.

Daļa "Rietumkrasta" biedru sērfošanu uzskata tikai par izklaidi un atpūtu, bet citi piedalās arī nopietnās sacensībās un gūst arī panākumus. Ostas kapteiņdienesta speciālisti savukārt ir satraukti, ka sērfotāji iziet atklātā jūrā un rada bīstamas situācijas. Kluba biedri uz to atbild, ka par savējiem viņi esot pārliecināti – tie pratīs parūpēties par drošību, turklāt klubam ir arī laiva, ar kuru vajadzības gadījumā steidzas palīgā. Taču bīstamas situācijas radot svešinieki, kas nav nekādā saistībā ar klubu. Ir bijuši gadījumi, kad "Rietumkrasta" biedri glābuši šādus pārdrošniekus. Viņuprāt, drošība uz ūdens ir viena no problēmām, par kuru jādomā pašvaldības līmenī, un tā jānodrošina ne tikai pludmales centrālajā daļā.