Kurzemes Vārds

07:33 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

VNĪA ģenerāldirektors trāpa Liepājas melnajā punktā

Ints Grasis

Ka Melno punktu karte, ko sagatavojusi Satiksmes ministrija sadarbībā ar Latvijas Autoceļu direkciju un Ceļu satiksmes drošības direkciju, nav nekāds blefs, aizvakar no rīta pārliecinājās Valsts nekustamo īpašumu aģentūras ģenerāldirektors Kalvis Bricis, kas mūsu pilsētā iekļuva avārijā.

Kā pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, pēc pulksten 7 rītā Brīvības un Cukura ielas krustojumā1982.gadā dzimušais Ēriks T., vadot automašīnu "Opel Kadett" un veicot kreiso pagriezienu, nepārliecinājās par manevra drošību un sadūrās ar "Volvo S80". Kā vēlāk noskaidroja, to stūrēja 1963.gadā dzimušais VNĪA ģenerāldirektors Kalvis Bricis. Brīvības un Cukura ielas krustojumā reģistrēts visvairāk satiksmes negadījumu Liepājā, tādēļ tas atzīts par melno punktu.

VNĪA preses sekretāre Inese Kreicberga "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ģenerāldirektors pirmdienas rītā no Liepājas devās uz darbu Rīgā. Viņš un otras mašīnas vadītājs nav cietuši, ko nevarētu teikt par automašīnām. Ģenerāldirektora dienesta "Volvo" cietis diezgan stipri, taču ir apdrošināts.

Ko Kalvis Bricis darīja Liepājā, preses sekretāre neteica. Arī VNĪA Liepājas filiāles vadītājs Juris Peksis nezināja, vai ģenerāldirektors Liepājā bijis darba vai privātās darīšanās. Vismaz filiālē viņš neesot vizīti pieteicis un neesot tur arī bijis. Iespējams, viņš mūsu pilsētā pavadīja nedēļas nogali, kad notika arī rokmūzikas festivāls "Liepājas dzintars".

Bērni noklīst, drēbes pazūd, spindzeles kož

Kā informēja Pašvaldības policijā, pieturoties karstajam laikam, arī Pašvaldības policijas Glābšanas dienesta darbiniekiem ir darba pilnas rokas. Pēdējās dienās aiz bojām bija aizpeldējuši 18 cilvēku. Pagaidām administratīvo pārkāpumu protokoli sastādīti tikai divos gadījumos, pārējie pārgalvīgie peldētāji tikuši cauri ar brīdinājumu, bet, ja šādi gadījumi turpināsies, tad dienesta darbinieki sola stingrāk vērsties pret šāda veida pārkāpējiem.

Vecāki bieži vien pludmalē bez uzraudzības atstāj bērnus, un tie pazūd no viņu redzesloka. Pēdējās dienās bijuši četri tādi gadījumi. Atvases ar Glābšanas dienesta darbinieku palīdzību nodotas vecākiem.

5.augustā kāds zēns viens bez vecākiem bija gājis peldēties, un viņam bija pazudušas drēbes. Tās kopīgiem spēkiem tika atrastas, viņš nogādāts mājās un nodots vecākiem.

6.augustā sievietei pludmalē tika nozagtas personiskās mantas un drēbes. Pašvaldības policijas operatīvā grupa nogādāja sievieti mājās, bet, tā kā bija nozagtas arī mājokļa atslēgas, tika izsaukti Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kas palīdzēja sievietei iekļūt dzīvoklī.

Vēl kas. Šogad problēmas pludmalē rada spindzeles. Jau seši cilvēki lūguši palīdzību pēc spindzeļu kodieniem. Divos gadījumos ir pat izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība, jo cilvēkiem sākusies alerģija.

Nonāk reanimācijā

Kā informēja Valsts policijā, 7.augustā pulksten 23 Nākotnes ielā 19 kopīgas alkohola lietošanas laikā 1952.gadā dzimušais Ivars U. smagi piekāvis 1942.gadā dzimušo Alfrēdu, kas pēc tam ar ķermeņa sasitumiem un asinsizplūdumu galvā nonāca Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā. Vainīgais ir aizturēts. Ierosināta krimināllieta.

Pārdod dzīvokli, nepasakot mammai

Valsts policija saņēmusi iesniegumu par to, ka 1976.gadā dzimušais Jurijs S. pārdevis dzīvokli Ganību ielā 81/83 bez 1951.gadā dzimušās Irinas S. ziņas. Irinai, kas ir Jurija māte, šāds darījums nav pa prātam.

Aiztur kravu ar metāllūžņiem

Priekulē policijas darbinieki aizturējuši kravas automašīnu "Volvo" ar piekabi, kas veda metāllūžņus. Lietuvas pilsonis, 1976.gadā dzimušais Aļģirds B., nevarēja uzrādīt kravas pārvadāšanas dokumentus. Arī mašīna ir reģistrēta Lietuvā.

Atkal iekausta māti

9.augustā Pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Tāšu ielu, kur dēls sita savu miesīgo māti. Kārtības sargi, ierodoties dzīvoklī, aizturēja 1956.gadā dzimušo Aleksandru, kas ne jau pirmo reizi bija nolēmis iekaustīt savu māti. Sieviete no piedāvātās medicīniskās palīdzības atteicās, bet vīrietis nogādāts Valsts policijā.

Palīdz stārķim

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam ne vienreiz vien ir nācies iet talkā dzīvniekiem, kas iekļuvuši nelaimē. Kā vēstīja aģentūra LETA, 9.augusta vakarā Gramzdas pagasta "Laukmuižās" ugunsdzēsēji palīdzējuši no koka nocelt stārķi ar salauztu kāju. Stārķa kāja bijusi iesprūdusi starp zariem, un, cenšoties atbrīvoties, putns bija zaudējis līdzsvaru un krītot salauzis kāju. Vietējie iedzīvotāji stārķi pamanīja, kad tas kokā karājās ar galvu uz leju. Ugunsdzēsējiem palīdzību lūguši vietējie iedzīvotāji. Savainotais putns nogādāts Priekules mežniecībā.