Kurzemes Vārds

18:20 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Starta būkšķi pīļu medību sezonai

Ints Grasis

Sestdien pulksten 16 Latvijā un arī ap mūspuses ūdenskrātuvēm atskanēja bisēm raksturīgie būkšķi, kas nozīmēja, ka oficiāli atklāta pīļu medību sezona, kas ilgs līdz 15.novembrim.

Iepriekšējo gadu aprēķini rāda, ka vidēji viens mednieks atklāšanā nomedī vienu pīli. "Mums šoreiz sanāca viena pīle uz trim," "Kurzemes Vārdam" sacīja Bārtas mednieku kolektīva vadītājs Māris Ķudis, kas pīlēs sestdien bija izgājis labi pazīstamās vietās Bārtas pagasta dīķīšos. Tomēr sezonas atklāšanu viņš nenovērtēja kā neveiksmīgu. "Šās sezonas sākums ir iepriekšējo gadu līmenī." Viņš sacīja, ka, iespējams, medību sekmes iespaido arī visai sausā vasara un zemais ūdens līmenis dīķos. Varbūt pīles devušās uz lielākām ūdenskrātuvēm.

Pavisam Bārtas mednieku kolektīvā ir 30 biedru, bet pīļu sezonas atklāšanā no viņiem piedalījās apmēram puse.

Kā allaž, viena no mūsu valsts iecienītākajām pīļu medību vietām ir Liepājas ezers. Mednieku kolektīva "Mediķi" vadītājs Gints Balcers, kas ezera niedres sestdien ieņēma no Nīcas pagasta Reiņiem, ar sezonas atklāšanu bija pat ļoti apmierināts. "Ar divām laivām dabūjām 15 dažādas pīles, man pašam – sešas. Ja salīdzina ar diviem iepriekšējiem gadiem, tad šogad atklāšanā veicās krietni labāk," viņš sacīja. "Toties nākamajā dienā – svētdien – gan bija pašvaki."

Pīļu medības līdz 15.septembrim būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 16.septembra līdz 15.novembrim – katru dienu. Medniekiem kopš sestdienas ir atļauts medīt vairākas putnu sugas – laučus, krīkļus, pelēkās pīles, platknābjus, meža pīles, prīkšķes, baltvēderus, garkaklus, brūnkaklus, cekulpīles, ķerras, tumšās pīles, melnās pīles, kākauļus, kā arī gaigalas.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Baumanis uzskata, ka Latvijā pīļu medību sezonas atklāšanā varētu būt piedalījušies ap 15 tūkstošiem mednieku.