Kurzemes Vārds

18:21 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Darba inspekcijā saņem aizdomīgu sūtījumu

Andrejs Rjabcevs

Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Valsts darba inspekcijas Kurzemes reģionālajā nodaļā, pagājušās nedēļas nogalē saņemts neparasts sūtījums, kas varētu būt pildīts ar kādu kaitīgu vielu. Sūtījums nekavējoties nodots Sabiedrības veselības aģentūrai. Tomēr vakar sīkākas ziņas par aploksnes saturu un tā iespējamo ietekmi uz cilvēka organismu redakcijai neizdevās iegūt.

Kā stāstīja Valsts darba inspekcijas Kurzemes reģionālās nodaļas priekšnieks Ilmārs Buks, piektdien viņš saņēmis neparasta izskata aploksni, kas izskatījās izgatavota mājas apstākļos. Paverot aploksnes augšējo malu, telpā izplatījies ļoti specifisks aromāts, tāpēc inspekcijas darbinieki nekavējoties par sūtījumu informējuši kārtības sargātājus un epidemiologus. I.Buks stāstīja, ka aploksne līdz galam neesot atvērta, tāpēc viņa rīcībā nav sīkākas informācijas, vai aploksne bija tukša, vai tajā atradies kāds pulverītis vai arī pavadvēstule.

"Mūsu nodaļā tas ir pirmais gadījums, kad tiek saņemta šāda neparasta aploksne, taču citos Latvijas reģionos Darba inspekcijas darbiniekiem jau iepriekš ir nācies saskarties ar līdzīgiem gadījumiem. Lielākoties tā nostāju pauduši cilvēki, kas zināmu apsvērumu dēļ nav bijuši apmierināti ar inspekcijas aktivitātēm," pastāstīja I.Buks. Viņš gan apšaubīja, vai arī šajā gadījumā vēstules nosūtītājs ir kāds inspekcijas melnajā sarakstā iekļuvis uzņēmums, jo vismaz līdz šim inspektori nav saņēmuši nekādus brīdinājumus, draudus vai signālus par iespējamu atriebību. "Es drīzāk uzskatu, ka tas ir kādas fiziskas personas roku darbs, taču to lai noskaidro izmeklētāji," sacīja I.Buks.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva pastāstīja, ka kārtības sargi ir reģistrējuši šādu gadījumu un inspektori to izmeklē. Ir zināms, ka sūtījums saņemts pa pastu. Policisti vakar centās izzināt, no kura pilsētas rajona tas noticis. Pašlaik sūtījums speciālā hermētiskā iepakojumā nogādāts uz Sabiedrības veselības aģentūras centrālo laboratoriju Rīgā, kur tiks izvērtēts aploksnes saturs un noteikts, vai tas ir kaitīgs veselībai. Aģentūras Liepājas nodaļā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka analīžu rezultāti varētu būt zināmi pēc aptuveni divām nedēļām. Tad arī policija lems par krimināllietas ierosināšanu vai soda piemērošanu. Ja apstiprināsies, ka aploksnē nav bijušas kaitīgas vielas, ļaunprātīgais jokdaris tiks sodīts par huligānismu.