Kurzemes Vārds

08:49 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Glābšanās no Trojas" sola neaizmirstamus pārdzīvojumus

Inita Gūtmane

No trešdienas tuvējos fortos pie Ziemeļu mola valda liela rosība, jo pašreiz notiek mēģinājumi Baņutas Rubesas brīvdabas izrādei "Glābšanās no Trojas", kuru turpat demonstrēs sestdien un svētdien pulksten 19.

Izrāde, kuras dramaturģiskais materiāls balstās Eiripīda un Senekas traģēdijās "Trojietis" un Otrā pasaules kara latviešu bēgļu dzīvesstāstos, pulcē daudzus tautā iemīļotus māksliniekus, piemēram, Olgu Dreģi, Juri Bartkeviču, Anitu Kvālu, Līvu Krūmiņu, Karīnu Tatārinovu, diriģentu Ivaru Cinkusu un citus. Izrādei mūziku sacerējis Niks Gothams, to izpildīs Jūras spēku orķestris un Liepājas festivāla koris I.Cinkusa vadībā.

"Tā būs vienreizēja, aizraujoša, neparasta izrāde ļoti neparastā vidē, kurā mēģināts rast atbildi uz visos laikos aktuālu jautājumu – kā aizbēgt no kara un vai tas vispār ir iespējams," pastāstīja režisore Baņuta Rubesa. Viņa sola, ka izrāde visu laiku skatītājus turēs sasprindzinājumā, un, ņemot vērā izvēlēto vidi, laika apstākļus un mūzikas pavadījumu, tā būs līdzīga rituālam. 21. un 22. augustā līdz izrādes vietai kursēs 1. un 3. maršruta mikroautobuss.