Kurzemes Vārds

18:39 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ugunsdzēsēji pārbaudīs lauksaimniecības objektus

Andrejs Rjabcevs

Saistībā ar to, ka visā Latvijā pašlaik norit aktīva graudaugu ražas novākšana, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektori jau tuvākajā laikā iecerējuši pārbaudīt visas mūspusē esošās kaltes, graudu noliktavas, citas lopbarības uzglabāšanas vietas, kas varētu būt ugunsbīstamas.

Kā "Kurzemes Vārdam" stāstīja VUGD ugunsdrošības inspektore Rita Seļezņeva, pašlaik pēc dienesta rīcībā esošās informācijas situācija mūsu rajonā ir satraucoša, jo daudzviet gan kaltēs, gan noliktavās ir pārkāptas ugunsdrošības prasības, un tur var izcelties liela mēroga ugunsgrēks. Daudzviet graudu noliktavās tiek glabāti ugunsnedroši materiāli un dažādas iekārtas, tāpat arī tiek ekspluatētas tehniski bīstamas ierīces. Diemžēl lielākoties kaltes un citi lauksaimniecības objekti ir celti vēl pirms gadiem 20 un šajā laikā to ekspluatēšana kļuvusi pat bīstama. Daudzviet gadiem ilgi no elektroierīcēm nav tīrīti putekļi un pelavas.

Līdz šim mūspusē gan ir izdevies izvairīties no nopietniem ugunsgrēkiem lauksaimniecības objektos, taču sīkākas nelaimes notiek gandrīz katru sezonu. Arī aptuveni pirms nedēļas ugunsdzēsējiem nācās izbraukt uz Rucavu, kur kaltē no iekārtu pārslodzes pēkšņi bija aizdegušies putekļi ap ventilatoru. Šajā gadījumā viss gan beidzies laimīgi, jo izdeguši tikai 1,5 kvadrātmetri ap ventilatoru, un kaltes darbinieki ar ugunsnelaimi tikuši galā saviem spēkiem. Tomēr nav grūti prognozēt, cik strauji karstā laikā liesmas varēja apņemt visu kalti, ja uguns laikus nebūtu pamanīta un likvidēta.

VUGD Liepājas brigādē pauda apņēmību, ka inspektori apbraukās visas mūsu rajonā esošās kaltes un tamlīdzīgus objektus. Konstatētu nepilnību gadījumā saimniekam nekavējoties tās vajadzēs novērst, kā arī samaksāt vēl naudassodu par ugunsdrošības noteikumu pārkāpumu. Lai arī pašlaik ugunsdzēsēji piedalās skolu pieņemšanās un darba ir daudz, Rita Seļezņeva prognozēja, ka lauksaimniecības objektu pārbaudes rajonā varētu sākties šās nedēļas nogalē vai nākamās nedēļas pirmajā pusē.