Kurzemes Vārds

17:36 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nomaina nolietotos elektrības stabus

Valsts uzņēmuma "Latvenergo" Rietumu elektriskie tīkli plānveidīgi nomaina nolietotos gaisvadu līniju balstus, kas savu mūžu jau ir nokalpojuši un tādēļ tuvākajā laikā varētu sagādāt raizes gan elektroenerģijas piegādātājiem, gan patērētājiem.

Kā pastāstīja RET Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Mārcis Grīnbarts, pavisam šogad uzņēmuma apkalpojamajā teritorijā ieplānots nomainīt 4341 elektrības stabu, un šogad jau nomainīti 2816.

"Kurzemes Vārds" novēroja, kā darbojas Aizputes elektrotīklu rajona ļaudis, kas pie Rokasbirzs, veicot apgaitu, gāza vecos un slēja augšā jaunos stabus. Interesanti, ka astoņi šeit nomainītie balsti bija sasnieguši ļoti cienījamu vecumu – tie tika uzstādīti 1968.gadā! Pavisam Aizputes pusē šogad jānomaina 835 gaisvadu līniju balsti. Lielākā daļa jau ir nomainīta, lai, sagaidot rudens vējus, spriegums turētos uz drošākiem stabiem. Viena balsta nomaiņa kopumā maksā aptuveni 100 latu.

Paralēli turpinās kabeļa ieguldīšana zemē ar kabeļarklu. Šogad RET kabeli iezemēt paredzējis 34 kilometru garumā.