Kurzemes Vārds

17:48 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Luterāņu jaunieši tiekas Liepājā
Daina Meistere
Par Pirmo Latvijas luterāņu jauniešu dienu norises vietu bija izraudzīta Liepāja. Te ieradās apmēram 700 luterāņu draudžu pārstāvju, arī no visām mūsu pilsētas draudzēm. Dienu devīze – "Ir laiks...". Pēc reģistrācijas visi pulcējās Sv.Trīsvienības baznīcā uz dievkalpojumu. Interešu studijas piedāvāja izvēlēties katram sev tīkamāko nodarbi – iepazīt gospeļmūziku, piedalīties mākslas un teātra sporta grupā, sportot un atpūsties pludmalē. Interesenti iesaistījās paneļdiskusijā "Noķer mācītāju". Laiks bija atvēlēts arī Bībeles studijām. Vakarā visi procesijā pa pilsētas ielām devās uz koncertestrādi "Pūt, vējiņi!", kur dalībniekus sveica deputāts Tālivaldis Vēsmiņš un arhibīskaps Jānis Vanags. Pēc tam notika koncerts ar pazīstamu kristīgo mūziķu piedalīšanos, kas beidzās ar uguņošanu. Nākamajā dienā noslēguma dievkalpojums notika Lutera baznīcā, un to vadīja seši mācītāji.

Uz skolu ar pilnu somu!
Lai atvieglotu maznodrošināto ģimeņu vecākiem sarūpēt otrās klases skolēniem nepieciešamos mācību līdzekļus, Latvijas Jaunatnes Sarkanā Krusta Liepājas komiteja jau trešo gadu organizē akciju "Uz skolu ar pilnu somu!". Tas ir veids, kā ikviens ar vienkāršu ziedojumu var sniegt atbalstu tiem, kam klājas grūti. Akcija norisināsies visu šo nedēļu veikalā "Birojiņš" un Centrālajā grāmatnīcā. Šajos veikalos pircējus par akciju informēs LJSK brīvprātīgie (attēlā no labās – Lauris Lintiņš un Andrejs Ivanovs), kuri ikvienu aicina iesaistīties šajā labdarības pasākumā, nopērkot mazturīgajiem bērniem kādu mācībām noderīgu lietu (zīmuli, pildspalvu, burtnīcu utt.). Visas saziedotās mantas izdalīs to maznodrošināto ģimeņu bērniem, kuri iepriekš saņems uzaicinājumu. Bērnus, kam nepieciešami šie ziedojumi, akcijas organizatori apzina sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi. Projekts par šādas akcijas organizēšanu izveidots, balstoties uz Polijas Sarkanā Krusta pieredzi, kas jau gandrīz 10 gadu veiksmīgi iesaistās šīs problēmas risināšanā. Latvijas Jaunatnes Sarkanā Krusta Liepājas nodaļa pirmo reizi šādu akciju realizēja 2002.gada augustā, un tās rezultāti izrādījās negaidīti veiksmīgi – nedēļas laikā savāca skolai noderīgas lietas, kuru kopējā vērtība bija aptuveni 360 latu. Ziedotāju aktivitāte deva iespēju palīdzēt Liepājas 50 mazturīgajiem otro klašu skolēniem.

Pirms sākt mācīt bērnus
Laika posms, kas vēl palicis līdz jaunajam mācību gadam, skolotājiem ir visai saspringts. Ceturtdien notiks pilsētas skolotāju Metodiskā diena. Pirms tās būs gan skolu direktoru, viņu vietnieku sanāksme, gan mācību priekšmetu skolotāju metodisko apvienību sanāksmē kopā pulcēsies veselības mācības, sporta, kultūras, vēstures, ekonomikas skolotāji. Pilsētas skolotāju Metodiskajā dienā par jaunā mācību gada uzdevumiem runās valsts valodas, krievu un svešvalodu skolotāji, matemātiķi, fiziķi, ķīmiķi, ģeogrāfi un citu priekšmetu pedagogi. Darāmo izvērtēs arī bibliotekāri, sociālie pedagogi, psiholoģi.

Valdība atkal stiepj gumiju
Kaut arī Liepājas dome saņēmusi valdības uzaicinājumu šodien piedalīties Ministru kabineta sēdē, lai prezentētu 2006.gada pasaules hokeja čempionāta mazās halles projektu, vēl vakar MK interneta mājaslapā publicētajā sēdes darba kārtībā šis jautājums nebija iekļauts. Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Lelde Vīksna pastāstīja, ka šodien uz galvaspilsētu dosies Liepājas galva Uldis Sesks un Attīstības pārvaldes vadītājs Gunārs Ansiņš. Valdība jau ilgāk nekā mēnesi vilcinās izlemt, kuram projektam – Rīgas vai Liepājas – dot priekšroku, pat ignorējot Starptautiskās hokeja federācijas rekomendāciju, kuru premjers Indulis Emsis pats deklarēja par vienu no noteicošajiem faktoriem attiecībā uz hokeja čempionātu pieņemtajiem lēmumiem.

Ārstiem sāksies tematiskās konferences
Līdz ar vasaras atvaļinājumu beigšanos Centrālajā slimnīcā atsāksies ārstu tematiskās konferences. P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikas mediķis asociētais profesors I.Aksiks lasīs referātu "Galvas smadzeņu audzēji: agrīnā diagnoze un ārstēšanas iespējas". Bet V.Vestermanis sniegs ziņojumu par tēmu "Mugurkaula audzēji: diagnostikas un ārstēšanas algoritmi". P.Stradiņa klīniskās universitātes ārsti pauž viedokli, ka nepieciešama ciešāka sadarbība starp reģionu ārstiem un neiroķirurģijas speciālistiem, lai uzlabotu neiroonkoloģisko pacientu ārstēšanas rezultātus, pagarinātu viņu dzīves ilgumu un paaugstinātu dzīves kvalitāti.

Rudens vairs nav tālu
Pēc karstā ūdens piegādes atjaunošanas palikusi virkne problēmu, kas steidzami jāatrisina. Taču parastie patērētāji par tām īpaši nedomā. Vispirms tas attiecas uz parādu iekasēšanu un rudenī gaidāmo priekšapmaksu. Diemžēl "Liepājas siltumā" nebija operatīvas informācijas par samaksas līmeni atsevišķās mājās, tāpēc neizdevās aizkavēt karstā ūdens piegādi tur, kur pārsvarā ir parādnieki. Kā vakar pastāstīja Pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists Aigars Štāls, esot nodoms kopā ar "Liepājas siltuma" speciālistiem pārbaudīt situāciju uz vietas, lai varētu izspriest, ko konkrēti katrā mājā darīt ar konkrēto nemaksātāju dzīvokļu iespējamo atvienošanu. A.Štāls uzsvēra, ka tāda rīcība jāuzskata nevis par represiju, bet gan par pozitīvu soli attiecībā uz normālajiem patērētājiem. Tāpēc dienaskārtībā atkal izvirzās jau apnikušie aicinājumi iedzīvotājiem maksāt laikus un pilnā apjomā.