Kurzemes Vārds

11:12 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājas šahisti Rīgā un Somijā

Kaspars Migla

Rīgā aizvadīts plašs starptautisks turnīrs šahā "Rīga 2004", kura ietvaros notika trīs dažādās sacensības. Ar dažādām sekmēm tajās piedalījās arī mūsu pilsētas prāta spēles cienītāji.

Galvenais bija A turnīrs, kurā ieņemtās vietās tika ņemtas vērā, nosakot arī medaļu sadalījumu Latvijas čempionātā. Ar desmit lielmeistariem un divpadsmit starptautiskajiem meistariem konkurēt mēģināja arī liepājnieki Vadims Daškevičs (FIDE reitings – 2326) un FIDE meistars, domes deputāts Āris Ozoliņš (2288). Daškevičs turnīru iesāka labi. Pēc divām uzvarām pret vājākiem pretiniekiem sekoja divi neizšķirti – pret lielmeistaru Mihailu Ričagovu (Igaunija, 2461) un starptautisko meistaru Rolandu Bērziņu (2455). Tad līdzīgā cīņā nācās atzīt vēl viena starptautiskā meistara Viestura Meijera (2487) pārākumu. Sestajā kārtā sekoja negaidīts zaudējums pret Jāni Visocki un ar 3 punktiem uz augstu vietu vairs cerēt nevarēja. Atlikušajās trijās kārtās liepājnieks ieguva 2,5 punktus un pacēlās uz 20. vietu 111 šahistu vērtējumā. Latvijas čempionātā viņš var lepoties ar 15.vietu – par vienu augstāk nekā pērn.

5,5 punktus ieguva arī Āris Ozoliņš, taču viņa pretinieki bija nedaudz vājāki nekā Daškevičam. No viņa partijām jāizceļ neizšķirti ar FIDE meistaru Arnoldu Luckānu (2455), starptautisko meistari Ilzi Bērziņu (2232) un zaudējums lielmeistaram Zigurdam Lankam (2446). Latvijas čempionātā Ozoliņam 16.vieta. Līdz šim labākais sasniegums viņam ir sestā vieta. Par Latvijas čempionu un "Rīga 2004" uzvarētāju kļuva lielmeistars Edvīns Ķeņģis (2563), kas ieguva 7,5 punktus.

B turnīrā, kurā sacentās vājāki šahisti, atzīstami startēja Liepājas kompleksās sporta skolas audzēkņi. Mihails Kovaļskis ar 5,5 punktiem dalīja 3.vietu, bet Arkādijs Kovaļevskis (5 punkti no 7) 80 dalībnieku konkurencē dalīja 6.vietu.

Par godu Latvijas šaha savienības 80 gadu jubilejai tika rīkots ātrspēles turnīrs. Tajā par ne tik sekmīgu startu A turnīrā reabilitējās Vadims Daškevičs, kurš astoņās kārtās ieguva 6,5 punktus, par neizšķirta tiesu atpaliekot no uzvarētāja, lielmeistara Jevgēņija Svešņikova.

Pirms šī turnīra mūsu jaunais šahists tika uzaicināts uz Somijas komandu čempionātu ātrspēlē. Komandas "VammSK 3" sastāvā viņš bija pārliecinošs līderis, pusfinālturnīrā gūstot 21,5 punktu no 23, bet finālā – 20 no 26, taču pārējo trīs partneru viduvējais sniegums neļāva komandai ieņemt augstu vietu. Toties individuālajā turnīrā viņš burtiski šokēja visus. Veiksmīgi pārvarējis priekšsacīkšu kārtu, pusfinālā viņš divreiz uzvarēja vietējo starptautisko meistaru Tapani Samalvu (2445), bet finālā tikpat pārliecinoši tika galā ar Riho Līvu (Igaunija, 2401). Uz Liepāju atceļoja milzīgs ceļojošais kauss, kurā būs iegravēts arī Vadima Daškeviča vārds.