Kurzemes Vārds

20:21 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Apdrošināšanas polise – kā drošības instruments darba devēja rokās

Jānis Neimanis, Arodbiedrību centra priekšsēdētājs

Pašlaik gan Liepājā, gan arī diemžēl citos reģionos ir novērojams, ka darba devēji pārāk nesteidzas ar darbinieku veselības vai dzīvības papildu apdrošināšanu. Protams, varam raudzīties uz šo situāciju no tā viedokļa, ka darba devējs, jau maksājot darbiniekam algu un valsts likumdošanā noteikto sociālo nodokli, zināmā mērā apdrošina darbinieku pret nelaimes gadījumiem. Taču, domāju, ka papildu apdrošināšanas polišu iegādāšanās būtu tikai vēl viens instruments darba devēja rokās, kā motivēt darbinieku un noturēt to savā uzņēmumā. Pašlaik mūsu centra informācijas lokā diemžēl ir nonākuši tikai ļoti nedaudz uzņēmumu, kas saviem darbiniekiem piešķīruši papildu veselības vai dzīvības apdrošināšanas polises. No lielajiem varu minēt tikai "Laumu", Liepājas Cukurfabriku un "Liepājas metalurgu", kā arī vēl vairākus mazos uzņēmumus.

Šāda visnotaļ kūtra darbinieku apdrošināšana, manuprāt, zināmā mērā ir saistīta ar pakāpenisko pāreju no plānveida ekonomikas uz tirgus ekonomiku, tāpēc nereti vēl neesam pieraduši runāt par darbaspēku kā preci, par kuru attiecīgi ir arī jāmaksā. Diemžēl vēl pārāk daudzi darba devēji neapzinās, ka darbaspēks ir vērtība, un pat tad, ja konkrētajā brīdī uzņēmums nav tik bagāts, lai palielinātu darbiniekiem algas, šādas veselības apdrošināšanas polises varētu būt tikai kā darbinieku motivācijas līdzeklis, no kā galu galā iegūst tikai darba devējs. Protams, darba devējam tās ir arī zināmas izmaksas, taču, lēto preci pērkot, dažkārt var nākties maksāt arī divreiz.

Paradoksāli – lai arī Latvijā ir bezdarbs, taču jau augustā novērota tendence, ka sāk trūkt darba rokas. Daudzi kvalificētie speciālisti, nesaņemot Latvijā savai kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu, dodas strādāt uz Īriju, Angliju vai Nīderlandi, līdz ar to arī veidojas darba roku trūkums. Tāpēc domāju, ka ar laiku arvien aktuālāks kļūs jautājums – kā motivēt un noturēt labus darbiniekus.