Kurzemes Vārds

18:56 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Viens ābols dienā un…

Tuvojas ābolu laiks. Patiesībā tas jau ir klāt. Nē, nevis ievesto ābolu, bet gan mūsu pašu zemītē augušo. Kā izrādās, pēc zinātnieku pētījumiem āboli ir pie mums visizplatītākie augļi. Turklāt, izrādās, mūsu organismam tie ir ļoti, ļoti nepieciešami. Cik īsti mums to vajadzētu apēst un ko no tā iegūsim?

Puscentneru ābolu katram cilvēkam

Tagad, kad visu cauru gadu arī pie mums var nopirkt pat augļus no visdažādākajām pasaules valstīm, mūsu pašu zemē augušie āboli tā kā mazliet atvirzās otrā plānā. Tomēr, izrādās, tieši tie ir visizplatītākie augļi mūsu platuma grādos, turklāt mūsu organismam ļoti nepieciešami. Pēc fizioloģiskajām normām ikvienam cilvēkam gadā vajadzētu patērēt 48 kilogramus ābolu. Turklāt 40 procentu no tiem būtu vēlams uzņemt pārstrādātā veidā – kā sulu. Gan ne to, kas jau iepildīta tetrapakās, bet gan vislabāk svaigi spiestu vai vismaz dabīgu.

Gan sirdij, gan plaušām

Interesanti zināt, kāpēc āboli ir tik vērtīgu un mūsu organismam tik ļoti vajadzīgi? Kā skaidro zinātnieki, tas tāpēc, ka āboli satur gandrīz visas organismam nepieciešamās minerālvielas (kāliju, fosforu, kalciju, magniju, nātriju, dzelzi) un vitamīnus (C, E, karotīnu, B1, B2, B6, PP). Piemēram, angļu zinātnieku veiktie pētījumi parādījuši, ka cilvēkiem, kuri uzturā bieži lieto ābolus, plaušas funkcionē daudz labāk nekā tiem, kuri ābolus neēd, kā arī ābolu ēdājiem ir mazāks risks saslimt, piemēram, ar astmu. Mediķi to skaidro arī tādējādi, ka ābolos atrodas antioksidanti, kas pasargā plaušas no tabakas dūmiem un citām kaitīgām vielām, kas nokļūst cilvēka organismā no gaisa. Tāpēc īpaši daudz ābolu ieteicams ēst smēķētājiem.

Pektīni, ko satur ābols, uzsūc holesterīnu, kas ir aterosklerozes galvenais cēlonis. Ābolu sula savukārt lieliski stiprina sirds asinsvadu sistēmu, tāpēc tā ir ļoti vērtīga garīga darba darītājiem. Eiropas zinātnieki secinājuši, ka, apēdot vienu vai divus ābolus dienā, risks saslimt ar sirds slimībām samazinās par 20 procentiem. Turklāt līdzās visam labajam, ko šie augļi dara mūsu plaušām un sirdij, tie arī uzlabo gremošanas sistēmu un zarnu mikrofloru, kā arī vielmaiņu. Tāpēc ne jau velti angļiem ir teiciens: "Viens ābols dienā, un ārsts jums nebūs vajadzīgs!" Vismaz viens, bet vēl labāk, ja to būs divi, trīs!

Labāk zaļos nekā sarkanos

Kā ēst ābolus, lai no tiem saņemtu vislabāko, ko tie ir spējīgi mūsu organismam dot? Kā skaidro zinātnieki, vislabāk tos lietot svaigus, jo cepot vai vārot āboli zaudē ap 70 procentu savu vērtīgo vielu. Un vēl, ja kāds vēl nezina, zaļajos ābolos C vitamīna ir daudz vairāk nekā sarkanajos!

Turklāt, kā stāsta gan uzturzinātnieki, gan arī skaistumkopšanas speciālisti, āboli ir ne tikai veselīgi, bet arī vērtīgs produkts kosmetoloģijā. Tie labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka ārējo izskatu, novērš grumbiņu parādīšanos un stimulē matu augšanu.

Āboli arī uz sejas

Mājas apstākļos no rīvētiem āboliem var pagatavot lieliskas atsvaidzinošas sejas maskas. Sausu ādu pirms rīvētās abolu masas uzklāšanas ieziež ar krēmu vai olīveļļu. Normālai ādai samaisa sarīvētu ābolu ar tējkaroti krējuma vai olīveļļas un liek uz sejas un kakla, paturot 20 minūtes. Pēc tam nomazgā ar siltu ūdeni. Liekot ābolu masku taukainai ādai, ābolu sagriež šķēlēs un izvāra nelielā daudzumā piena. Cits variants – divas ēdamkarotes sarīvēta ābola samaisa ar olas baltumu. Radušos putriņu uzklāj uz sejas uz 20 minūtēm. Pēc tam nomazgā ar aukstu ūdeni. Sausai ādai savukārt pagatavo šādu masku: sarīvētu ābolu samaisa ar tējkaroti medus un ēdamkaroti kafijas dzirnaviņās samaltu auzu pārslu. Uzklāj uz 20 minūtēm uz sejas, tad nomazgā ar siltu ūdeni. Pēc maskas noņemšanas uz sejas klāj sejas krēmu.

Ja ir vēlēšanās mazināt vasaras raibumus, var izmēģināt šādu recepti: samaisīt vienādās proporcijās mārrutkus un ābolus. Gatavo masu uzklāt uz sejas uz 15 minūtēm un pēc tam kārtīgi nomazgāt. Vasaras raibumi kļūs bālāki. Pēc šādas procedūras ādu pabaro ar sejas krēmu.