Kurzemes Vārds

17:10 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Kur vislabāk iepazīties ar vīriešiem?

Daiga Borska

Statistika rāda, ka Latvijā sieviešu skaits pārsniedz vīriešu skaitu. Tas nozīmē, ka dažāda vecuma sieviešu, kas meklē sev partneri, ir vairāk. Tām, kuras cieši apņēmušās savu otro pusi tomēr satikt, neatliek nekas cits, kā vien aktīvi rīkoties. Vairums vīriešu pa dienu strādā, bet atpūsties dodas vakarā, it sevišķi nedēļas nogalē. Bet izmantojama, protams, ir katra nedēļas diena. Kur viņus meklēt?

Bāri

Lai arī pati neesat aktīva bāru vai kafejnīcu apmeklētāja, ir jārēķinās, ka šajās vietās visbiežāk iegriežas brīvi vīrieši, lai vieni vai kopā ar draugiem pavadītu kādu atpūtas brīdi. Vienīgi jārēķinās, ka pavisam vēlās vakara stundās tur būs saglabājušies lielākoties tādi, kurus alkohols jau diezgan nogurdinājis. Svarīgi, kāda reputācija ir konkrētajai atpūtas vietai, jo diezin vai pilsētas nomales bārā atradīsit piemērotu kungu, kam esat cerējusi pievērst savu uzmanību. Bet – tā jau gaumes lieta.

Baznīca

Brīviem cilvēkiem, kuri pieder vienai ticībai un apmeklē vienu un to pašu baznīcu, ir visai lielas iespējas tieši tur noskatīt savu izredzēto. Ja arī neesat ticīgs cilvēks, varbūt tomēr kādu reizi vērts aiziet uz dievkalpojumu.

Lielveikali

Pārliecinieties paši, ka vēlā pēcpusdienā, kad ļaudis devušies prom no darba, viņi pirms braukšanas mājās iepērkas veikalos un lielveikalos. Arī vīrieši. Kā piesaistīt nolūkotās personas uzmanību? Palūdziet viņu nocelt kādu preci no augšējā plaukta. Varbūt nejauši gadāties blakus, kad vajadzīgs tieši jūsu padoms produkta izvēlē.

Saviesīgi vakari

Ik palaikam viena vai otra iestāde rīko pieņemšanu, atklāšanu, jubilejas svinības utt. Ja vien saņemat piedāvājumu piedalīties, nepalaidiet garām šo iespēju. Uz šādām kopāsanākšanas reizēm tiek aicināti dažādu profesiju ļaudis, starp kuriem ir arī brīvi vīrieši.

Par vēl citām vietām, kur iepazīties, turpināsim "Brīvbrīdī" pēc nedēļas.

Silda, masē, skan, smaržo – viss vienā

Aizvien straujākais dzīves ritms un stress, nenoliedzami, atstāj savas pēdas kā uz cilvēka veselību, tā izskatu. Taču būt veseli, skaisti, enerģiski grib visi – kā sievietes, tā vīrieši. Tā pat nav modes lieta, bet nepieciešamība. Tikpat svarīga katram no mums ir atpūta un relaksācija. Modernās tehnoloģijas attīstās ne tikai kosmosa izpētes jomā, bet arī skaistumkopšanā. Viens no jaunākajiem skaistumkopšanas tehnoloģijas sasniegumiem tagad atrodas Liepājā. Salons "Rīta rasa" ir tikai otrā vieta Latvijā ārpus Rīgas, kurā klientiem piedāvā Amerikā ražoto veselības kapsulu "Sunspectra".

Kosmētiķe Inga Sūnāksle stāsta: "Kapsulas iedarbības diapazons ir visai plašs, un tā piedāvā divpadsmit dažādas programmas. Lūk, dažas no tām: svara kontrole, stresa noņemšana, sāpju atvieglošana, miega un bezmiega problēmas, laika nobīde, enerģijas palielināšana, ziemas depresijas mazināšana, imūnterapija, ādas kopšana, organisma detoksikācija, meditācija u.c."

Par katru no šīm programmām ir īpašs stāsts, tādēļ piedāvājam tikai īsu ieskatu. Svara kontroles programma paredzēta klientiem, kuri vēlas samazināt ķermeņa svaru, un tas kapsulā panākams, izmantojot veselus četrus elementus. Tie ir sauss karstums, līdzīgi kā saunā. Vēl vibromasāža, aromterapija un krāsu terapija. Komplekss veido līdzsvarotu vielmaiņu un sadedzina liekās kalorijas ne tikai procedūras laikā, bet arī vairākas stundas pēc tās. Šīs procedūras laikā seju appūš ar vēsu, jonizētu gaisu, kas mazina nogurumu un tieksmi uz ogļhidrātiem.

Kāds par labāko stresa noņemšanas metodi uzskata simt gramu alkohola, skatīšanos televizorā vai aizmiršanos mazdārziņa kopšanā. Veselības kapsulas stresa noņemšanas programma sastādīta ar mērķi, lai radītu vidi, kas ļauj pašsakārtoties kā smadzenēm, tā centrālajai nervu sistēmai. Programma, ko izveido katram individuāli, sevī ietver siltumu, maigas vibrācijas, nomierinošus aromātus, mūziku un zilās gaismas izmantošanu. Tas viss ļauj sasniegt ilgoto mieru un atbrīvotību.

Cilvēkam tikpat būtiska kā atbrīvošanās no stresa mēdz būt nepieciešamība pēc enerģijas. Ne velti aizvien noteiktāku vietu tirgū iekaro dažādi tā sauktie enerģijas dzērieni. Veselības kapsulas izviedotāji parūpējušies par programmu, kas palīdz atgūt zaudēto enerģiju. Taču ir cilvēki, kuru galvenā problēma ir bezmiegs vai miega sliktā kvalitāte. Arī te noder kapsula.

Kurš gan nav piedzīvojis ziemas depresiju. To galvenokārt veicina saules gaismas nepietiekamība. Depresija izpaužas kā straujas garastāvokļa maiņas, palielināta apetīte, apātija, aizkaitināmība, tieksme pēc saldumiem, miegainība, svara palielināšanās, pazemināta dzimumtieksme u.c. Kapsulas programma, kurā apvienots siltums, vibromasāža, aromterapija, gaismas terapija un jonizēts gaiss, neitralizē depresijai raksturīgos emocionālos traucējumus.

Inga Sūnāksle nobeigumā piebilst, ka bieži vien neapzināmies, cik būtisks ir pareizs relaksācijas process. Papildus acīm redzamajam psiholoģiskajam efektam, ko dod stresa un garīgās spriedzes noņemšana, relaksācija nostiprina arī imūnsistēmu. Relaksācija atbrīvo muskuļu spriedzi, pazemina asinsspiedienu, palēnina sirdsdarbību un palīdz sasniegt stāvokli, kas veicina radošo darbību, uzlabo mācīšanās un koncentrēšanās spējas. Relaksācija pārmaiņas izsauc pat hormonu līmenī, un tas labvēlīgi iespaido imūnsistēmu, padarot cilvēkus mazāk uzņēmīgus pret vīrusiem un infekcijām. Zinātnieki konstatējuši, ka relaksācijas treniņi uzlabo sirds apasiņošanu, mazina holesterīna līmeni un stenokardijas lēkmju smagumu. Tāpat atvieglo dzīvi astmatiķiem un mazina hroniskas smagas sāpes. I.Sūnāksle: "Veselības kapsula nesola brīnumus un visu vainu novēršanu, bet lielisku pašsajūtu un možumu gan."