Kurzemes Vārds

16:41 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Futbola saldā ēdiena jaunā garša

Šovakar Liepājā atkal futbola svētki – desmito reizi mūsu "Daugavas" stadionā notiks Eiropas kausu izcīņas spēle, un pirmo reizi pilsētas futbola vēsturē šeit viesosies komanda no Zviedrijas. Tiesa, ne no šīs futbola lielvalsts labākajiem klubiem, un tomēr tas būs spilgts akcents Liepājas sporta dzīvē. Jo Liepājas futbola astoņdesmit gadu garā mūža visos trijos tajos posmos, kad mūsējie piedalījušies toņa noteikšanā Latvijas mēroga turnīros, šo cīņu par čempiona nosaukumiem, lai arī cik intriģējoša tā būtu, atsvaidzinājušas tieši tikšanās ar citu zemju futbolistiem.

Ja trīsdesmitajos gados tas notika draudzības spēlēs pret Viduseiropas klubiem, citugad pat reizes desmit, piecdesmitajos gados – arī draudzības spēlēs pret PSRS dažādu republiku līderiem, tad kopš deviņdesmito gadu vidus šis futbola saldais ēdiens ieguvis jaunu garšu un citu kvalitāti, ko sauc par Eiropas kausu izcīņu.

Eirokausu spēles var vērtēt no dažādiem skatpunktiem. Var priecāties par iespēju vērot visdažādāko valstu pārstāvjus, arī futbola pasaulē respektējamo Portugāles, Nīderlandes, Norvēģijas, Austrijas, Rumānijas, tagad arī Zviedrijas. Tāpat var priecāties par iespēju vērtēt mūsu futbolistu spēkus spēlēs pret komandām, kuru vārdi skanējuši visā Eiropā vai kuras vismaz likušas trūkties kontinenta futbola milžiem, un no tādām pie mums viesojušās "Dinamo" no Rumānijas, "Brann" no Norvēģijas, "Heerenveen" no Nīderlandes, "Braga" no Portugāles, bet debijas sezonā liepājnieki Rīgā mērojās spēkiem pat ar slaveno "Feyenoord" no Roterdamas.

Un tomēr svarīgākais ir kas cits – pārvarēt pēc iespējas vairāk barjeru, lai liktu Liepājas futbolu Eiropā iepazīt biežāk un papildinātu "Liepājas metalurga" kluba kasi ar Šveices frankiem. No mūsu iepriekšējām septiņām eirokausu sezonām tikai trīs gadus pa reizei izdevies uzvarēt divu spēļu summā, pieveicot Igaunijas, Islandes un Īrijas futbola līderus, bet šogad metalurgi jau pārvarējuši pirmo barjeru un ir tuvu tam, lai pirmo reizi tiktu pāri arī otrai barjerai un atvestu Liepājā varbūt tādu komandu, kuras ierašanās vien mūsu pilsētā būtu vesels notikums.

Andžils Remess