Kurzemes Vārds

15:47 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pārtrauc "Liepājas siltuma" sanāciju

Kirils Bobrovs
Aizvakar Rīgā turpinājās maksātnespējīgā "Liepājas siltuma" kreditoru sapulce. Atšķirībā no iepriekšējām šādu tikšanos reizēm tagad bija vērojama neliela virzība uz priekšu. Kreditori pieņēma svarīgu lēmumu par uzņēmuma sanācijas procesa pārtraukšanu. Tagad būs vieglāk sakārtot vairākus jautājumus. Šādu priekšlikumu izteica Unibankas pārstāvis, vadoties pēc maksātnespējas likuma attiecīgā panta. Protams, šādam lēmumam nepieciešams juridisks apstiprinājums. Taču likums paredz arī turpmāko rīcību.
Ir divi varianti: mierizlīgums vai bankrots. Kaut gan teorētiski iespējama arī sanācijas turpināšana pēc reāla tās īstenošanas plāna sagatavošanas. Šādi mēģinājumi bijuši arī agrāk, taču cerīgus rezultātus tie nedeva. Pats svarīgākais ir tas, ka šobrīd nedrīkst kavēties, kā tas bieži vien noticis agrāk. Pretējā gadījumā nebūs iespējams piesaistīt investorus, jo kas gan piekritīs ieguldīt līdzekļus tāda uzņēmuma attīstībā, kura statuss nav juridiski noteikts?
Kreditori sarunu turpinās 8.septembrī. Līdz tam laikam būs izanalizēta esošā un jaunā informācija. Konkrēti runa ir par potenciālo investoru piedāvāto sadarbību. Tās ir firmas "Kuldīga energo" un "Orion", kura, kā pavēstīja "Liepājas siltums", jau trīspadsmit gadu veiksmīgi darbojas siltumapgādes un projektēšanas jomā. Minēti arī vairāki ieinteresētie partneri: "Dalkija", "Pareks" un Krievijas Vienotās energosistēmas.

Jaunu paziņojumu siltuma un karstā ūdens patērētājiem pagaidām nav. "Liepājas siltuma" vadītāji apgalvo, ka centīgi gatavojas jaunajai apkures sezonai. Bez tam viņi arī aktivizējot darbību pret neapzinīgajiem parādniekiem.