Kurzemes Vārds

15:19 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pārbaudes – palīdzība uzņēmējiem un viņu klientiem

Ģirts Kronbers, LTRK Liepājas nodaļas vadītājs

Par uzņēmēju pārbaudēm mans viedoklis ir: tās, protams, ir vajadzīgas, tikai ar vienu iebildi – ja kontrolētāji nāk ar vēlmi noskaidrot situāciju un dot padomu, kā uzlabot darbību, nevis ar konkrētu mērķi iekasēt naudas sodu.

Kā vienam no izstādes "Kurzemes uzņēmējs" rīkotājiem man ir bijušas iespējas pārliecināties par pārbaužu lietderību. Izstādi nāca pārbaudīt visi dienesti pēc kārtas, un tas ir viņu uzdevums, bet, ja vienā dienā no kādas iestādes ierodas darbinieks, bet otrā dienā – cilvēks no tās pašas iestādes, turklāt no tā paša kabineta, un meklē, kur atkal piesieties, neviļus rodas doma, ka grib izpildīt kādu sodu iekasēšanas plānu. Un uz sodiem jau dienesti naski – gluži kā naudas pumpis, bet te nav Rīga, kur uzņēmējdarbība zeļ tādos apjomos, ka arī sodus varētu iekasēt ievērojamās summās.

Brīžiem šķiet, ka ierēdņi tikai pieņem ES normas par prioritāti, bet neredz reālo situāciju, turklāt daudzi ES priekšraksti vecajās Savienības valstīs nemaz nav izpildāmi, kur nu vēl pie mums.

Manuprāt, tomēr pārbaudītāju galvenais uzdevums ir palīdzēt uzņēmējiem, norādīt uz kļūdām, kas varbūt gadījušās, un līdzēt ķibeles novērst. Ja tā būtu, tad iegūtu gan paši uzņēmēji, gan viņu klienti.

Bet pašvaldības pārbaudes savā teritorijā darbību uzsākošajos uzņēmumos ir atbalstāmas, jo pilsētas vadītājiem ir jāzina, kas notiek. Svarīgi, ka pašvaldība jau tā daudz dara uzņēmēju labā un ir tiesīga pārbaudīt un palīdzēt noregulēt biznesu atbilstoši visām prasībām.