Kurzemes Vārds

14:42 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atbalstīs mēslu krātuvju ierīkošanu

Liepājas rajona Lauksaimnieku apvienības birojs informējis pagastu pašvaldības par to, kā tuvākajos gados paredzēts atbalstīt mēslu krātuvju ierīkošanas projektus, ko īstenot zemnieku saimniecību īpašniekiem ar saviem pieticīgajiem līdzekļiem nav iespējams.

Pirmo četru gadu gaitā palīdzību saņemšot teritorijas, kas ierakstītas tā dēvētajā nitrātu direktīvā. Mūsu valstī tie ir Rīgas, Jelgavas, Dobeles un Bauskas rajoni, kur notiek intensīvā lauksaimniecība un pastiprināti augu piebarošanai tiek pielietots slāpekļa mēslojums. Tur naudas līdzekļi paredzēti arī aizsargzonu ierīkošanai, kurās nedrīkstēs sēt labību vai citas kultūras, lai pasargātu augsni un apkārtējos ūdeņus no ķīmiskās piesārņošanas.

Desmit gadu periodā mēslu krātuvju ierīkošanā Pasaules bankas atbalstu 20 līdz 200 tūkstošu eiro apmērā paredzēts sniegt zemnieku saimniecībām. Taču, lai palīdzību saņemtu, lauksaimniekiem jāpabeidz īpaši bezmaksas kursi, kas notiks oktobrī un novembrī un ilgs astoņas dienas. Pieteikties tiem var līdz 1.septembrim rajona Lauksaimnieku apvienībā. Izmantot Pasaules bankas atbalstu īpaši aicināti arī jaunie zemnieki, kuriem ir vismaz divus gadus ilga patstāvīgas lauksaimniecības darbības pieredze, kā arī to apliecinoša grāmatvedības uzskaite.

Komentējot šo informāciju, Grobiņas pagasta uzņēmējdarbības koordinatore Anna Viņķele teica, ka izdevību saņemt finansiālu palīdzību laist garām nebūtu prāta darbs, tamdēļ, cik vien pratīšot, viņa mudināšot pagasta zemniekus pieteikties kursos un apgūt tur nepieciešamās zināšanas.