Kurzemes Vārds

15:32 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No burinieka – uz skatuves

Daina Meistere

Mūsu ostas kanālā liepājnieku un viesu skatienus atkal priecē divi krāšņi burinieki. Šoreiz līdzās poļiem un vāciešiem uz burinieka atrodas arī liepājnieki. Tie ir 15.vidusskolas seši audzēkņi un skolotāja Inese Ceriņa, kuri piedalās starptautiskā projektā "Ielu teātris" un pēc ceļojuma pa Baltijas jūru atgriezušies, lai parādītu izrādi arī liepājniekiem.

Skolēni Anita Sirenko, Liāna Kairēna, Līga Rugēvica, Marika Novada, Liene Peneze un Kaspars Riškins pēc ceļojuma pa Baltijas jūru un tās ostas pilsētām bija tā pieraduši pie dzīves uz jahtas "Catherina", ka pat neskrēja uz mājām pārnakšņot, bet palika kopā ar saviem poļu draugiem. Liepājnieki projektā iesaistījušies jau pērn – tad gan skolēni nekur nebrauca, bet kopā ar sadarbības partneriem no Krievijas un Vācijas rādīja izrādi tepat Liepājā .

Šogad ar Pilsētas domes finansiālo atbalstu jaunie ielu teātra dalībnieki jau varēja plašāk iesaistīties starptautiskajā projektā "Ielu teātris", kura vadītājs ir Hanss Pīters Šulcs no Vācijas. Mūsējie pa sauszemes ceļiem aizbrauca līdz Rostokai, un tad sāka ceļojumu ar vienu no diviem buriniekiem, kuri ved izrādes dalībniekus no Vācijas, Polijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Pa ceļam parādītas izrādes Polijā un Lietuvā – Ščecinā, Gdaņskā, Klaipēdā.

– Tas ir kustību teātris. Mums ir speciāli izgatavotas maskas, kas attēlo raganas, laumiņas. Kaspars ir vecītis, – stāsta meitenes. – Mūsu iestudējums iekļaujas visu pārējo priekšnesumā, tā nosaukums ir "Kaut kas mistisks".

Viņas saka, ka pirms izrādes notiek ielu gājiens, kura laikā skatītāji pievienojas teātra spēlētājiem. Skatītāji iesaistīti arī izrādes norisē.

Par dzīvi un sadzīvi uz klāja Liepājas meitenes un puisis pastāsta, ka viņi visu darot paši – piedalās nakts un dienas dežūrās, uzpoš telpas, gatavo azaidu.

– Sākumā mēs sadraudzējāmies ar lietuviešiem, tie bija tādi kā savējie, vēlāk sākām saprasties arī ar poļu jauniešiem, – stāsta liepājnieki. Skolotāja Inese Ceriņa piebilst, ka savus audzēkņus ieraudzījusi pavisam citā gaismā, ka viņiem tiešām piemīt visas īpašības, lai spētu dzīvot un sadzīvot tādos īpašos apstākļos. Starp citu, pirmajās dienās izslimota arī jūras slimība, bet vēlāk viņi pieraduši, ka pamats zem kājām visu laiku šūpojas.

Liepājnieki projekta iestudējumu redzēs piektdien pēcpusdienā.