Kurzemes Vārds

04:58 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Viesis no Poznaņas
Vakar Liepājā ieradās Poznaņas (Polija) mēra vietnieks Tomass Jerži Kaizers. Pieredzes apmaiņas vizītes laikā viņš iepazinās ar Liepājas kapitālinvestīciju programmu un pilsētas attīstības plānu. Poznaņa ir sasniegusi augstus rādītājus pilsētas attīstības kritēriju izveidē un tālākā izmantošanā, tāpēc arī liepājniekiem var noderēt poļu draugu pieredze.

"Dzintars" atzīmēs savu 50. jubileju
Indra Imbovica
Tieši pirms diviem mēnešiem Tautas lietišķās mākslas studija "Dzintars" bija rūpīgi sagatavojusies savas pusgadsimta jubilejas vērienīgai atzīmēšanai, bet neparedzēts negadījums tam uz laiku pārvilka svītru. Taču viss atkal nokārtojies, un dzintarieši aicina šosestdien pulksten 12 draugus un paziņas, savu meistardarbu cienītājus uz studijas jubilejas svinībām turpat, proti, Rucavas pagasta Papes ciema brīvdabas muzeja zvejnieku sētā "Vītolnieki". "Dzintaram" ir gan ko atcerēties, gan arī ko parādīt, jo kopš 1954.gada, kad mākslinieka un muzeja direktora Jāņa Sudmaļa vadībā nodibinājās dzintara apstrādes pulciņš, tas jau pēc deviņiem gadiem ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzintars" nosaukumu, bet vēl pēc deviņiem gadiem – prestižo Nopelniem bagātās studijas nosaukumu.
Studiju vadījuši gan māksliniece Helēna Keterliņa, gan mākslas zinātnieks Voldemārs Ansulis, gan daiļamatmeistars Olģerts Grīnbergs, bet 12 gadu tās priekšgalā ir māksliniece-meistare Anita Kovjazina. Piecdesmit darba gados dzintarieši veikuši lielu kultūrizglītojošo darbu un guvuši atzīstamus panākumus izstādēs pašu zemē un ārvalstīs. Šosestdien savas jubilejas programmā dzintarieši paredzējuši rotu demonstrējumus, jubilāru godināšanu, Rucavas kniepķenu izstādi, izbraukuma darbnīcas, goda mielastu ar sadziedāšanos un sadancošanos. Sīkāka informācija pa tālruni 6557759.

Turpinās Raimonda Paula sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri
Jau vairākus gadus komponists Raimonds Pauls veido kopīgus muzikālos projektus un koncertprogrammas ar Liepājas Simfonisko orķestri, diriģentu un skaņdarbu aranžētāju Jēkabu Ozoliņu. Tikko pabeigts kopējais darbs pie klaviermūzikas albuma "Crossroads" jeb "Krustceles", kurā satiekas klasiskā un džeza mūzika, mūsu simfoniķi ar džezmeņiem Māri Briežkalnu (sitaminstrumenti) un igauņu basa ģitāristu Taivo Untu. Albumā iekļautas L. van Bēthovena, P.Čaikovska, F.Šopēna, D.Skarleti, V.A.Mocarta, G.F.Hendeļa, S.Rahmaņinova, K.Debisī, G.Geršvina un citu komponistu darbi Jēkaba Ozoliņa aranžējumā orķestrim. Albums "Krustceles" ar maestro Raimondu Paulu pie klavierēm ierakstīts šā gada maijā Latvijas radio 1.studijā, skaņu režisors Pāvels Mališkins, skaņu inženieri Augustīns Delle un Māris Lācis, bet tā izdošanu atbalstījusi Liepājas kompānija "Aile". Albuma prezentācijas koncerti 10. un 11. septembrī notiks Liepājas teātrī, un pirmajā daļā skanēs izlase no jaunā albuma, bet otrajā daļā maestro populārākie skaņdarbi jaunos aranžējumos.

Jaunas profesionālās pilnveides programmas
No septembra vidus valsts akreditētā profesionālo studiju skola "Citadele" piedāvās četras līdz šim nebijušas licencētas profesionālās pilnveides studiju programmas: "Mazā biznesa organizēšana", "Komercdarbības pamati", "Projektu vadīšana", "Grāmatvedība – kvalifikācijas paaugstināšana". Katrā no tām paredzētais izglītošanās apjoms ir 320 mācību stundas, kas nākamajiem kursantiem jāapgūst pusgada garumā. Mācību grupas tiks organizētas izdevīgos laikos – vai darbadienu vakaros, vai sestdienās. Programmu mērķauditorija ir uzņēmumu vadītāji, finanšu iestāžu direktori, kā arī ikviens interesents, kas vēlas paaugstināt profesionālo kvalifikāciju, sākt savu biznesu un veiksmīgi turpināt to. Noderīga jaunā studiju programma ir grāmatvežiem, jo sakarā ar iestāšanos Eiropas Savienībā ir notikušas daudzas izmaiņas grāmatvedības normatīvajos aktos. Profesionālo studiju programmu beidzot, kursanti saņems valsts akreditētas skolas profesionālās pilnveides apliecību izvēlētajā mācību virzienā.

Anonīmie alkoholiķi aicina uz atklātu sanāksmi
Viena no iespējām, kā atbrīvoties no alkohola atkarības, ir apmeklēt Anonīmo alkoholiķu grupu nodarbības, kurās pulcējas cilvēki, kas cieš no alkohola un kopīgiem spēkiem risina savas problēmas. Atsevišķās grupās pulcējas alkoholatkarīgo ģimenes locekļi. Pirmdien, 6.septembrī, pulksten 18 visi interesenti aicināti piedalīties atklātā sanāksmē, kurā būs iespēja iepazīties ar šo grupu darbību, cilvēkiem, kas tajās pulcējas, ar viņu panākumiem, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem. Uz šo sanāksmi gaidīs arī speciālistus – mediķus, sociālos darbiniekus, kārtības sargātājus, pedagogus un citus, kam ir saskare ar dažādiem atkarībā nonākušiem cilvēkiem.

Jāsarosās ieroču īpašniekiem
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Atļauju sistēmas dienests lūdza atgādināt vītņstobru ieroču īpašniekiem, ka šāda veida ieročiem ik pēc pieciem gadiem ir jāveic ballistiskā ekspertīze. Diemžēl to daudzi nedara. Kā novērojuši policijas darbinieki, daudzi ieroču īpašnieki nerūpējas ne par saviem ieročiem un to pārbaudi laikā, ne arī savām ieroču nēsāšanas atļaujām. "Lai neveidotos rindas Atļauju sistēmas dienestā un īpašnieki varētu izvairīties no likumā noteiktā soda par ieroča atļaujas nepagarināšanu, policija aicina šaujamieroču atļaujas pagarināšanas procedūru uzsākt vismaz mēnesi pirms derīguma termiņa beigām," norādīja preses sekretāre E.Guseva. Visas formalitātes ar ieroču nēsāšanas atļaujas pagarināšanu iedzīvotājiem palīdzēs veikt tepat Liepājā, savukārt vītņstoru ieroču īpašniekiem uz ballistisko ekspertīzi vajadzēs doties uz Rīgu, Bruņinieku ielu 72b.

Tiekas pirms jaunā studiju gada
Pirms jaunā studiju gada ikgadējā kopsapulcē tikās visi Pedagoģijas akadēmijas mācībspēki, lai diskutētu par jaunajā darba cēlienā ieviestajām novitātēm, kā arī pārrunātu studentu skaita dinamiku. Klātesošiem svinīgu uzrunu teica rektore Gunta Smiltniece, kā arī Humanitārās, Pedagoģijas un Dabas zinātņu fakultātes dekānes Inta Genese-Plaude, Vineta Trumsiņa un Māra Zeltiņa. Pasniedzēji apsveica savus kolēģus, kas pagājušajā studiju gadā ieguvuši augstāku akadēmisko vai zinātnisko grādu vai arī panākumus kādā citā ar zinātni saistītā nozarē. Kopsapulces noslēgumā mācībspēkiem demonstrēja vairākas studentu izveidotas īsfilmiņas par akadēmijas darbību, kā arī Baltijas jūras ūdeni. Pēc tās docētāji devās uz kafijas pauzi un kopēju fotografēšanos.

Pieņemti ekspluatācijā
Kā informē pilsētas Būvvalde, ekspluatācijā pieņemta Akumulatoru fabrika, kas atrodas O.Kalpaka ielā 40A. Bez tam pieņemti arī izglītības iestāžu objekti – vairākām skolām tualešu un ārējo kanalizācijas tīklu renovācija, kā arī 15.vidusskolai – logu bloku nomaiņa.

Sportisti veicina rosību lidostā
Liepājas lidosta šovasar jau divas reizes apkalpojusi lidmašīnas "Boeing", kas ar čarterreisu uz Liepāju nogādāja sportistu komandu, informē Liepājas lidostas direktors Aldis Mūrnieks. Septembra beigās šīs milzu lidmašīnas tiks uzņemtas vēl divas reizes. Tāpat "Liepājas metalurga" futbolisti no Liepājas ar čarterreisiem dosies uz spēlēm ārzemēs, un viņi arī, visticamāk, izmantos lielos lidaparātus. "Var uzskatīt, ka, tieši pateicoties "Liepājas metalurga" futbolistiem, šogad lidostā nolaižas vairāk lielo pasažieru lidaparātu. Tas savā ziņā kompensē to, ka šogad Liepājas lidostā skaita ziņā mazāk apkalpotas mazās lidmašīnas," secina A.Mūrnieks.