Kurzemes Vārds

01:15 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atrast laiku savai otrai pusei

Daiga Borska

Kāda parasti ir mūsu ikdiena? No rīta bērnu izvadīšana uz skolu, mirklis sev pirms došanās uz darbu, noteiktās stundas darbā, tad iepirkšanās, vakariņas un labākajā gadījumā pāris stundu pie televizora. Sliktākajā – viens no pieaugušajiem dara mājas darbus, seko bērnu sekmēm un mājas darbu sagatavošanai, otrs netraucēti atpūšas savā nodabā. Galu galā par īpaši laimīgu sevi neuzskata ne sieva, ne vīrs.

Laiks pašiem

Cilvēki, kas novērtē visu to, kas viņu dzīvē ir patiesi skaists, labs un mīlams, prot arī priecāties par savu ģimeni un attiecībām. Psihologi pārliecinājušies, ka vislaimīgākie bērni ir tajās ģimenēs, kurās valda harmoniskas attiecības starp vecākiem. Proti, pieaugušie ne tikai risina ikdienas problēmas un rūpējas par ģimenes uzturēšanu, bet arī atrod laiku viens otram. Kā to izdarīt? Saka: ja vien grib, tad var. Protams, ja vien grib... Lūk, daži piemēri.

Elita A., 32 gadi: – Kad piedzima meita, visus spēkus un laiku veltīju tikai viņai. Jutu, ka vīram šajā situācijā, sacīsim tā, paliek par grūtu. Viņš samierinājās un klusēja, bet sapratu: ja ilgi tā turpināsies, nebūs labi.

Reiz, runājot ar draudzeni, lūdzu viņu dalīties savā pieredzē un uzzināju, ka viņa ar vīru līdzīgā situācijā vienojusies par šādu variantu. Sestdienas vakars ir tikai viņu pašu laiks. Jau iepriekš sarunā ar vecvecākiem, ka mazulis un vecākā meitiņa pāris stundu būs pie viņiem. Šefību pār abu brīvlaiku draudzene un viņas vīrs uzņemas ik pa reizei. Vienu reizi viņa, otru viņš. Un vienmēr neesot nemaz jākust ārā no mājām un jādodas uz kultūras sarīkojumiem vai kafejnīcu (lai arī tas tiek darīts!). Nereti vislabākā atpūta un sarunas ir pašu mājās. Nolēmu sekot viņu piemēram.

Andrejs K. 28 gadi: – Nezinu, protams, kā ir citās ģimenēs, bet man patīk tas laiks, kad kopā ar sievu minūtes piecpadsmit pēc pārnākšanas no darba abi pārrunājam savus dienas notikumus. Viņa uzklausa mani, es viņu. Katram taču ikdienā, darbā jārisina dažādas problēmas vai iznāk satikties ar dažādiem cilvēkiem. Man patīk uzklausīt sievu, komentēt notikušo no sava, vīrieša, viedokļa. Lai gan nereti viņa man nepiekrīt, esam sapratuši, ka šāds skats no malas un otra uzklausīšana rada vienotības sajūtu.

Sandra A. 43 gadi: – Man ir divu laulību pieredze un pēc pirmās piemēra varu teikt, ka kļūdās tās sievietes, kas uzskata: visu, visu bērniem un vīra vajadzībām. Ja sieviete neatrod laiku pati sev, viņa drīz vien paliks garlaicīga vīram. Ja tu esi baltā māmulīte kā bērniem, tā vīram, šī auklēšana un sevis ziedošana uz tā saucamā ģimenes altāra kļūst par vienu vienīgu upura nešanu. Un kuru gan ielīksmo upurjērs?

Otrajā laulībā sapratu, ka būt egoistam šā vārda veselīgā nozīmē ir interesanti abiem. Arī vīrs uz to mudināja. Tā kā mums ar vīru ir kopīgs brīvā laika pavadīšanas veids, mēs to arī darām, atrodot laiku sev. Vasarā divatā dodamies izbraucienā ar velosipēdu, bet ziemā reizi nedēļā obligāti apmeklējam baseinu. Manuprāt, katrs pāris var vienoties par kādu interesantu kopīgu laika pavadīšanas veidu. Lai arī vienam nedaudz nākas piekāpties.

Kur vislabāk iepazīties ar vīriešiem?

Kur meklēt vīriešus, lai ar viņiem iepazītos? Šoreiz turpinām pirms nedēļas sākto sarakstu, kuru izveidojuši iepazīšanās eksperti. Viņu teorija tāda: lai iepazītos, vispirms vīriešiem jāpiekļūst, un pašām vien jāuzņemas iniciatīva. Jau bija minētas tādas vietas kā bāri, baznīcas, universālveikali, saviesīgi vakari.

Darba vieta. Nav teikts, ka jāliek acs uz darbabiedriem, bet droši vien netrūkst kungu, kas atrodas kaut kādā saistībā ar jūsu darbavietu. Klienti, piegādātāji u.c.

Bibliotēkas. Turp dodas tie, kuriem patiesi patīk lasīt. Bibliotēkās varot atrast ne tikai interesantas grāmatas, bet arī vīriešus. Tur valda mierīga atmosfēra, var apsēsties un parunāties. Ne tikai par literatūru. Līdzīgi izmantojami grāmatu veikali.

Ceļojumi. Vislabāk dažādus vīriešus var iepazīt, ceļojot tūristu grupā. It sevišķi tādā, kas dodas turnejās, lai vērotu Latvijas komandu spēles citās valstīs vai nodarbotos ar dažādiem sporta veidiem, arī slēpošanu.

Uzgaidāmās zāles. Piemēram, lidostā. Ikviens kļūst atvērtāks, kad var parunāties ar ceļabiedru. Ir iespēja dalīties pieredzē, apspriest jau redzēto.

Boulings. Šī spēle vilina ar savu demokrātiskumu un arī sportisko gaisotni. Tieši tas, kas patīk vīriešiem! Iesācējs var stāvēt blakus meistaram un vienmēr būs kaut kas, par ko sākt sarunu. Turklāt šī spēle spēlējama visu gadu un nav atkarīga no laika apstākļiem.

Politiskās un sabiedriskās organizācijas. Kas gan vieno vēl ciešāk nekā politiskā pārliecība un kopīgu mērķu sasniegšana? Jā, darbošanās šajās organizācijās prasīs ne mazums laika un spēku, bet arī sniegs lielisku iespēju iepazīties ar visdažādāko politisko pārliecību vīriešiem.

Mācību iestādes. Mācīties ir ne tikai interesanti, bet lietderīgi. To zina arī vīrieši. Nebūt nav tā, ka augstākajās mācību iestādēs zinības apgūst tikai jaunieši pēc skolas beigšanas. Mācās arī tādi, kuriem laba dzīves pieredze. Augstskolās ir vērts uzmest aci arī pasniedzējiem, līdzstrādniekiem un citiem mācību spēkiem.

Interešu klubi. Ja neesat mājās sēdētāja, bet cilvēks ar savu vaļasprieku, droši iesaistieties kādos interešu klubos vai nodarbībās. Piemēram, jauktajā, nevis sieviešu korī. Tāpat labākā izvēle drauga atrašanai nebūs pulciņi un nodarbības, kas interesē tikai sievietes, piemēram, aerobika vai balets. Turpretim trenažieru zālē puišu un vīriešu būs, cik uziet.

Sabiedriskās aktivitātes. Ik palaikam arī Liepājā notiek tikšanās vai sabiedriskas apspriešanas, uz kurām tiek aicināti iedzīvotāji, lai tiktos un piedalītos diskusijās ar deputātiem, uzņēmumu vadītājiem u.c. Zinātāji iesaka nesēdēt maliņā, bet aktīvi piedalīties diskusijā, jo tā jūs ievēros.

Veikali. Lai gan runā, ka vīrieši nelabprāt iepērkas, bet tomēr arī viņi dodas uz veikaliem. Sevišķi iemīļoti un cieņā ir celtniecības materiālu, elektrotehnikas, mobilo tālruņu, sporta preču un citi veikali. Šādā veikalā jums taču var noderēt simpātiska un zinoša vīrieša padoms.

Sporta sacensības. Turp viņi dodas vairumā un lielos pulkos. Ja arī neesat futbola, boksa vai basketbola fane, būs par tādu jāpaliek, lai iekļūtu ļoti izdevīgos medību laukos. Sporta spēlēs vīrieši atraisās un kļūst dabiski kā bērni. Skatieties, vērtējiet, izvēlieties. Un kas var liegt simpātiskam blakussēdētājam pajautāt šo to par spēles noteikumiem vai komandu pašreizējo vietu čempionātā? Ja vien tobrīd nav izveidojusies ļoti bīstama situācija pie mūsu komandas vārtiem, groza u.tml. Tad gan visa vīrieša uzmanība būs vērsta uz šo notikumu un noteikumu skaidrošana blakussēdētājai viņam nebūs ne prātā.

Imanta Liepiņa zīmējums