Kurzemes Vārds

02:40 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Kursai" atvēlēta Eiropas fondu nauda

Pēteris Jaunzems

Priecīgu ziņu saņēmusi akciju sabiedrība "Kursa". Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienests informējis zvejnieku saimniecību, ka tur izstrādātajam projektam, kas paredz zivju pārstrādes ceha renovāciju, ir piešķirts finansējums no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja sabiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Igors Markuševskis, projekta izstrādei viņš nodibinājis darba grupu, kurā darboties pieaicināti saimniecības galvenie speciālisti – grāmatvede, juriste un tehnologi. Viņi paredzējuši, ka zivju pārstrādes ceha renovācijai jānotiek divās kārtās. Pirmie ražošanas pārkārtošanas darbi veikti par sabiedrības līdzekļiem. Tādējādi izdevies atbilstoši Eiropas Savienības sanitārajām prasībām sakārtot zivju pieņemšanas iecirkni, kas atrodas kanālmalā. Tur ietilpst ledus ražošana, lomu atvēsināšanas kamera, katlumāja, kā arī taras un konteineru mazgātava. Šo iecirkni jau izvērtējis Pārtikas un veterinārais dienests, tam piešķirts vajadzīgais sertifikāts.

Patlaban renovācija norit ēkā, kur pirms daudziem gadiem ražoja preservus. Taču no tiem laikiem, var teikt, saglabājušās tikai celtnes sienas, jo visas iekštelpas vairāk nekā pusotra tūkstoša kvadrātmetru platībā nupat pārbūvē. Lūk, šeit tad arī nonāks Eiropas Savienības atvēlētais finansējums. Igors Markuševskis pastāstīja, ka atbilstoši prasībām tiek sakārtotas iekšējās sistēmas, sākot ar ventilāciju un beidzot ar apgaismojumu un kanalizāciju. Darbi saskaņā ar projektu jāpabeidz šogad.