Kurzemes Vārds

22:16 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Par braucienu uz pilsētu jāmaksā dārgāk

Laikrakstam "Kurzemes Vārds" zvanīja kāda Aizputes pagasta iedzīvotāja, kas ir noraizējusies, ka SIA "Mobile –A" autobusu sarakstos vairs nav pietura "Rokasbirzs". Dodoties uz Aizputi, biļetes ir jāpērk no iepriekšējās pieturas "Dzērve", kas ir septiņus kilometrus pirms Rokasbirzs, tādējādi ir palielinājusies arī biļešu cenu.

Tā kā pie pieturas "Rokasbirzs" atrodas Aizputes Pagasta pamatskola, tur darba dienās iekāpj daudz bērnu, kas dodas mācīties Aizputes vidusskolā vai pilsētā apmeklē kādus pulciņus, Mūzikas vai Mākslas skolu. Aizputes pagasta iedzīvotāja sacīja, ka pašreizējā biļešu cena – 25 santīmi, kas ir jāmaksā, ja ar Kuldīgas autobusiem dodas uz dažus kilometrus attālo Aizputi, ir pārāk augsta un lauku cilvēkiem būs grūti samaksāt par atvašu nokļūšanu pilsētā.

Aizputes Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis pastāstīja, ka SIA "Mobile – A" pieturu nav izsvītrojis no autobusa kustību sarakstiem, jo tā iepriekš nav nemaz bijusi iekļauta. Bet šoferi pieturā esošos cilvēkus vienmēr ir uzņēmuši un arī izlaiduši. SIA "Mobile – A" pasažieru pārvadājuma daļas priekšniece Velga Gustsone arī apliecināja, ka uzņēmuma autobusu kustības sarakstos pietura "Rokasbirzs" nav iekļauta jau apmēram 30 gadus. Arī līdz šim, iekāpjot pieturā "Rokasbirzs", cilvēki ir maksājuši no iepriekšējās pieturas. Cena paaugstinājusies nevis tādēļ, ka noņemta pietura, bet, palielinoties benzīnu cenai, dārgākas kļuvušas arī biļetes.

Lai nebūtu par pāris kilometriem jāmaksā tik liela summa, A.Šilis ir uzrakstījis vēstuli Satiksmes ministrijai Pasažieru pārvadājumu departamentam, lai tas dod norādi SIA "Mobile – A" šo pieturu ieviest par tarifa pieturu. V.Gustsone prognozē, ka uzņēmums pēc kādām desmit dienām varētu saņemt vēstuli no Satiksmes ministrijas ar aicinājumu ieviest šo par oficiālu pieturu, tā kā nav iemesla, lai uzņēmums to nedarītu, jautājumu varētu atrisināt mēneša laikā. Liepājas Autobusa parka pasažieru pārvadājuma daļas vadītājas vietas izpildītāja Eva Irbe-Šulce sacīja, ka dažiem uzņēmuma autobusiem pietura "Rokasbirzs" ir oficiālos sarakstos, bet dažiem nav – tālsatiksmes autobusi apstājas uz pieprasījuma. Viņa sacīja, ka rajona maršruta autobusos pietura iekļauta, pamatojoties uz Aizputes pagasta pamatskolas skolotāju lūgumu. Viņa zināja teikt, ka braukšanas maksa Liepājas Autobusa parka autobusos tuvākā laikā paliks nemainīga.