Kurzemes Vārds

09:41 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Cukurbietes aug griezdamās

Šonedēļ akciju sabiedrības "Liepājas Cukurfabrika" speciālisti apsekojuši cukurbiešu laukus mūsu rajona zemnieku saimniecībās. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja uzņēmuma agronome Anita Žodziņa, cukurbietes aug labi un vieš cerības, ka raža būs iepriecinoša.

Galvenā uzmanība šoreiz pievērsta cukura saturam saknēs. Tas izrādījies vidēji par 0,8 procentiem augstāks, nekā bija šajā pašā laika periodā pērn. Durbes novadā, kur cukurbiešu audzētāju ir visvairāk, ar pašām saldākajām saknēm šobrīd varot palepoties Aivars Pupainis, kuram cukurbietēs jau šobrīd ir uzkrājies 14 procentu cukura. Viņa kolēģa Ērika Putras apsaimniekotajos laukos tas sasniedzis 13,6 procentus, bet dāņiem, kas strādājot Gramzdas pagasta teritorijā, saldums sasniedzis 13,8 procentus. Anita Žodziņa teica, ka tā esot daudzsološa pazīme, jo vēl jau cukurs saknēs krāšoties visu septembri. Jo īpaši tāpēc, ka sinoptiķi to solot saulainu.

Iepriecinoša esot biešu masa, kas vidēji par 100 līdz 200 gramiem pārsniedzot pērnā rudens rādītājus. Agronome piebilda, ka arī cukura ražotāji šoruden plānojot biešu pārstrādi uzsākt vēlāk, nekā tas notika pagājušajā gadā. Ja pērn Dobeles pieņemšanas punktā pirmās kravas ieveda jau 12.septembrī, tad šoruden tas notikšot tikai 20. septembrī. Savukārt Liepājas rajona cukurbiešu audzētāji saldo sakņu novākšanu iecerējuši uzsākt 27.septembrī.