Kurzemes Vārds

04:56 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Aizlūdz par jūru
Viktors Ulberts
Aptuveni 30 cilvēku vakar sanāca jūras krastā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem, lai piedalītos aizlūgumā par jūru, ko Atmodas laikā iesāka un katru gadu kā tradīciju turpina Vides aizsardzības klubs. Šīs akcijas mērķis ir piesaistīt sabiedrības uzmanību vides problēmām, jo jūras piesārņošana līdz ar rūpnieciskās ekonomikas attīstību kļūst par globālu problēmu. Tomēr šai akcijai ar katru gadu sarūk atbalstītāju skaits. Iespējams, nepieciešams izmantot jaunas metodes cilvēku uzmanības piesaistīšanai. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina mācītājs Viesturs Kalniņš, nākamreiz, organizējot aizlūgumu pie jūras, varbūt derētu aicināt ļaudis pirms tam piedalīties jūrmalas sakārtošanas talkā, kā arī padomāt par atrakcijām bērniem. Šādu iespēju brīvdienās noteikti izmantotu ģimenes, kuras labprāt iesaistītos gan tiešā vides sakārtošanas procesā, gan arī garīgā aizlūgumā par jūras tīrību.

Militārpersonas sacenšas veiklībā
Visu pagājušās nedēļas nogali Bernātos norisinājās Liepājas garnizona 2.sporta spēles. To galvenais uzdevums ir pilnveidot profesionālā militārā dienesta karavīru fizisko sagatavotību, kā arī noteikt garnizona labākās komandas, tāpēc pārbaudījumi bija dažādās disciplīnās – šaušanā ar pneimatisko šauteni, pludmales futbolā, šķēršļu joslā, virves vilkšanā, spēkavīru sacensībā, pludmales volejbolā u.c. Kā norādīja 1.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Jansone, garnizona sporta spēlēs piedalījās komandas no 1.Zemessardzes novada štāba, 44.kājnieku bataljona štāba, Nodrošinājuma pavēlniecības 1.reģonālā nodrošinājuma centra, Jūras spēku Mācību centra un Flotiles, savukārt kā pieaicinātie viesi bija Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes darbinieki.

Izstrādā nodarbinātības stratēģiju
Līdz decembrim paredzēts izstrādāt Liepājas nodarbinātības stratēģiju tuvākajiem desmit gadiem. Pasaules bankas izraudzītie konsultanti – SIA "AC Konsultācijas" – programmas "Pilsētu alianse" ietvaros sadarbībā ar Liepājas domi izstrādā "Liepājas nodarbinātības stratēģijas projektu". Projekta koncepcija paredz ne tikai atbildīgo valsts un pašvaldības iestāžu speciālistu, bet arī ieinteresēto sabiedrisko organizāciju, privātuzņēmēju, arodbiedrību, profesionālās izglītības iestāžu pārstāvju aktīvu iesaistīšanos projektā un pilsētas nodarbinātības politikas veidošanā līdz 2010.gadam. Šī stratēģija varētu būt pamatdokuments Eiropas Savienības sociālā fonda līdzekļu apgūšanai.

Ko darīt, kad stundas beigušās?
Daina Meistere
Bērnu un jauniešu centra rīkotās atvērto durvju dienas sākās ar izstādes "Ko prot skolotājs?" atklāšanu un papīra lidmašīnu palaišanu, bet beidzās ar šās ārpusstundu iestādes darbinieku reklāmas braucienu zirga pajūgā pa pilsētu, kura laikā bērniem izdalīja informatīvu materiālu par to, kā un kur var saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku. Atvērto durvju galvenais uzdevums bija piesaistīt to skolēnu uzmanību, kuri vēl nav izvēlējušies, ko vēlas darīt, kad stundas jau beigušās. Tad nu tie bērni, kuri jau aktīvi darbojas, un viņu skolotāji vedināja citus "Pa pēdām" un rādīja, ko viņi dara un kur to dara. Lielākā daļa no piedāvātajām nodarbībām notiek Sporta un kultūras pils telpās.

Liepājnieki galvaspilsētas žurnālā
Latvijas biezākā žurnāla par veselību "36,6 C" septembra/oktobra numurā īpaša uzmanība veltīta liepājniekiem un viņu organizētajām aktivitātēm. Šajā numurā atspoguļota Liepājas pārstāvniecībā notikusī dakteru liepājnieku tikšanās ar kolēģiem, kas mūspusē dzimuši un skolojušies, bet tagad dzīvo un strādā galvaspilsētā. Tikšanās laikā klātesošie varēja iepazīties ar slaveniem mūspuses ķirurgiem veltītu piemiņas izstādi, kas uz pārstāvniecību Rīgā aizceļoja no Jaunliepājas bibliotēkas. Vēl šajā žurnālā, rubrikā "Ārsta padoms" lasītājus konsultē Centrālās slimnīcas un Aizputes Zonālās slimnīcas traumatologs ortopēds Uldis Ārgalis.