Kurzemes Vārds

21:25 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Eiropas naudu ieguldīs ūdenssaimniecībā

DURBES NOVADĀ. Pašvaldība nupat pieņēmusi lēmumu par īstermiņa investīcijas programmas īstenošanu ūdenssaimniecības sakārtošanai, kam pavisam būs nepieciešami nepilni 300 tūkstoši latu.

Kā pastāstīja Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds, kopā ar Vecpils un Dunalkas pašvaldībām pirms kāda laika izstrādāts projekts ūdenssaimniecības sakārtošanai, kas iesniegts Vides ministrijā Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fondu līdzekļu piesaistei. Ministrija projektu atbalstījusi, un sācies darbs pie tā īstenošanas. Durbes Novada domes projektu koordinatore Evija Kopštāle piebilda, ka līgumi noslēgti ar katru no pašvaldībām un tālākie darbi Dunalkā, Vecpilī un Durbes novadā norit neatkarīgi citam no cita.

SIA "Ūdens inženieris", kas uzvarēja ministrijas izsludinātajā cenu aptaujā, pašlaik veic tehniski ekonomiskā pamatojuma izstrādi un gatavo projektēšanas darba uzdevumu. Tad pie darba ķersies projektētāji, ko tāpat izraudzīs konkursa kārtībā, bet darbu īstenošana reāli varētu sākties tikai nākamgad, un visticamāk, ka projekts beigsies 2006.gadā, jo darbu apjoms ir gana liels.

E.Kopštāle stāsta, ka, ja viss izdosies, kā plānots, Jaunlieģos būs jauns ūdens urbums, te plānots ierīkot arī atdzelžošanas staciju, atjaunot ūdensvada tīklus un sakārtot kanalizācijas sistēmu. Durbē izveidos divus jaunus urbumus, tāpat uzstādīs atdzelžošanas iekārtas un veiks citus darbus, jauns urbums paredzēts arī Raibeniekos, kur sakārtos esošās ūdens attīrīšanas iekārtas. Ja paliks nauda, visur paredzēts izbūvēt modernākus ūdensvada tīklus.