Kurzemes Vārds

19:02 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pareizticīgie uz Liepāju atved svētbildi

Viktors Ulberts

Visu nedēļu Liepājas pareizticīgajiem Svētā Nikolaja Jūras katedrālē būs pieejama svētbilde, kuras nosaukums ir "Cienīga būt" un kuras atvešanas mērķis ir šīs reliģijas sludināšana. To svētdienas pēcpusdienā Cukura un Brīvības ielas krustojumā sagaidīja aptuveni 150 pareizticīgo. Ikonas atvešana uz Liepāju vairāku gadu laikā jau kļuvusi par tradīciju.

Pareizticīgo virspriesteris Nils Druvaskalns "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka uz Liepāju atvestā svētbilde ir nākusi no Afonas – svētas vietas Krievzemē, un uzraksts tās otrajā pusē vēsta, ka ikona paredzēta pareizticīgo reliģijas sludināšanai un izplatīšanai. "Šajā gadījumā tā ir Latvija," norādīja virspriesteris.

Ikona "Cienīga būt" pastāvīgi atrodas Rīgā, vienā no Pārdaugavas pareizticīgo baznīcām. Bet reizi gadā pareizticīgie ar to dodas svētceļojumā pa citām Latvijas pilsētām. Šogad ikona uz Liepāju atceļojusi no Jelgavas. "Ikona uz Liepāju atvesta tādēļ, lai šī pilsēta tiktu svētīta. Savukārt 12.septembrī notiks svinīgs dievkalpojums, un mēs ar tādu pašu cieņu, kā sagaidījām, tā arī pavadīsim svētbildi prom no Liepājas. Un pēc gada tā atkal tiks šurp atvesta," stāstīja virspriesteris N. Druvaskalns.

"Kurzemes Vārds" novēroja, ka uz ikonas sagaidīšanu atnākušie izturējās ar patiesu bijību gan pret svētbildi, gan pareizticīgo priesteriem. Vairākas sievietes lūdza garīdzniekiem svētību, kas arī netika liegta. Kad ikona tika atvesta, pēc tās godināšanas sanākušie ļaudis organizētā gājienā devās uz Svētā Nikolaja Jūras katedrāli. Tā kā gājiens virzījās pa autosatiksmei paredzēto brauktuvi, šo procesu uzraudzīja Ceļu policijas ekipāža.

"Kurzemes Vārds" aprunājās ar diviem jauniešiem – Viktoru un Pāvelu. Viņi šai reliģijai pievērsušies gan tādēļ, ka viņu vecāki kristīti pareizticīgo baznīcā, gan arī esot pārliecinājušies, ka šīs ticības piekritēji regulāri kļūstot par lieciniekiem Dieva dotajiem brīnumiem. "Tā ir mūsu senču ticība, un visi mēs zinām, ka daudzi cilvēki ir izdziedināti pēc tam, kad viņi varēja piekļūt svētajām ikonām," pārliecību pauda gan Viktors, gan Pāvels.

Liepājā patlaban ir četri pareizticīgo dievnami.