Kurzemes Vārds

09:04 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Lai vide kļūtu pieejamāka
Kuršu un Rakstvežu ielas stūrī sākts remonts, lai ietves pielāgotu gājējiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tas notiek pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma, darbus veic uzņēmuma "Aizputes ceļinieks" strādnieki. Ietves veido no dekoratīvā bruģa, bet uz brauktuves apaļos bruģakmeņus nomaina pret kaltajiem. Plānots tuvākajā laikā arī Avotu un Tirgoņu ielā ietves pielāgot gājēju vajadzībām, lai būtu ērtāk tikt pāri ceļam. Pēc tam rekonstruēs arī Rakstvežu ielas posmu no Kuršu ielas līdz K.Valdemāra ielai.

Mācībspēki iegūst maģistra un doktora grādus
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas mācībspēki vasarā papildinājuši savu izglītību. Maģistra grādu ieguvuši Dzintra Vīriņa, Rita Ukstiņa, Andris Millers, Arturs Medveckis, Svetlana Lanka un Aldis Kļaviņš. Rīgā, Latvijas Universitātes pedagoģijas nozares Promocijas padomē, pētījumu "Latviešu (dzimtās) valodas mācību modelis pusaudžu vecuma skolēniem" sekmīgi aizstāvēja Latviešu valodas katedras lektore Diāna Laiveniece. Visiem 11 Promocijas padomes locekļiem balsojot par, Diānai Laiveniecei piešķirts pedagoģijas doktores grāds skolas pedagoģijas apakšnozarē.

Viesstudenti un vieslektori akadēmijā
Pedagoģijas akadēmijas Svešvalodu katedrā darbu uzsākusi vieslektore Izabella Hiestande no Vācijas. Plānots, ka viņa strādās divus studiju gadus. Saskaņā ar projektu "ERASMUS" akadēmijā vienu semestri studēs Petra Hubkova no Čehijas Rietumbohēmijas universitātes un Šauļu Universitātes studente Aušra Bartkute. Petra Hubkova apgūs angļu, krievu un latviešu valodu, bet Aušra Bartkute – mākslas priekšmetus.

Dodas izteikt līdzjūtību
Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulāts sēru dienās, kas izsludinātas sakarā ar Osetijā notikušo traģēdiju un tās upuriem, pieņem līdzjūtības no liepājniekiem. Iestādes ieeja un blakus tai esošā žoga daļa vakar bija noklāti ar atnestajiem ziediem. Pati lielākā apmeklētāju grupa ieradās no Liepājas Krievu kopienas – vairāk nekā 60 cilvēku, arī skolēni. Kopā ar viņiem atnāca arī citu kopienu pārstāvji. Konsuls padomnieks Halits Aisins atnākušos ieveda telpā, kur viņi atstāja ierakstus speciālā līdzjūtību grāmatā. Atbalsta vārdus teica Baltijas Krievu institūta filiāles direktors Oļegs Mantuļņikovs. Tie, kas nepaguva līdzjūtību izteikt vakar, to var izdarīt arī šodien.

Mudina uzlabot darba drošību
Vakar un šodien Valsts darba inspekcijas speciālisti visā valstī veic informēšanas kampaņu par darba vides iekšējo uzraudzību un darbu augstumā. Kampaņas laikā pārbauda būvuzņēmumus un būvobjektus. "Šī nav represīva akcija. Mūsu mērķis ir iepazīties ar situāciju nozarē un sniegt rekomendācijas darba devējiem, kā viņi varētu uzlabot darba vidi," "Kurzemes Vārdam" stāstīja Valsts darba inspekcijas Kurzemes reģionālās nodaļas vadītājs Ilmārs Buks. Kampaņa uzsākta, jo pēc statistikas datiem šā gada piecos mēnešos valstī kopumā nelaimes gadījumos cietuši jau 123 nodarbinātie, savukārt pērn būvniecībā nelaimes gadījumos cieta 146 strādnieki, 12 no viņiem darba vietās gāja bojā, bet 42 guva smagas traumas. Liepājā ir aptuveni 50 būvfirmu un būvobjektu, no kuriem lielāko daļu inspektori apmeklēs.

"Astrīdas" krimināllietu izmeklēs Rīgā
Lai vienkāršotu un atvieglotu krimināllietas izmeklēšanu par Latvijas zvejas kuģa "Astrīda" bojāeju pie Zviedrijas krastiem, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki visus lietas materiālus nodevuši kolēģiem Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldē Rīgā, kuriem ir ciešāks kontakts gan ar Interpolu, gan arī Latvijas Jūras administrāciju. Kā skaidroja policijā, lēmums pārsūtīt krimināllietu pieņemts tāpēc, ka tā ir starptautiska krimināllieta. Visi pierādījumi pašlaik norāda, ka traģiskajā sadursmē ir vainojams ar Kipras karogu peldošais kuģis "Vladimir", un līdz ar to šādu starptautisku izmeklēšanu veiksmīgāk iespējams veikt tieši Rīgā.

Amerikāņu pieredze darbā ar iedzīvotājiem
No vakardienas līdz 19.septembrim Liepājā viesosies pašvaldības speciālistu apmaiņas programmas dalībniece Barbara Remija no Belvjū (ASV). Viņas vizītes galvenais temats – pašvaldības darbs ar sabiedrību. B.Rami izzinās Pilsētas domes darbu ar sabiedrību un klientiem, sniegs konsultācijas un padomus no savas darba pieredzes, tiksies ar preses, dažādu Liepājas iestāžu, uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem.