Kurzemes Vārds

18:29 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zināmi konkursa "Liepājas vislabāk sakoptais nams" pirmās kārtas uzvarētāji

Sarmīte Pelcmane

Ir noslēgusies konkursa "Liepājas vislabāk sakoptais nams" pirmā kārta – daudzstāvu namu un vairākdzīvokļu māju vērtēšana, informēja Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Konkursa laureāti daudzstāvu dzīvojamo māju grupā šogad ir nams Liepu ielā 25, bet vairākdzīvokļu māju grupā – nams E.Rimbenieka ielā 2.

Namu Liepu ielā 25 bija rekomendējuši māju vecāko biedrības "Mūsu namīpašums" biedri, kuri uzskata, ka ēka daudzu gadu garumā ir rūpīgi kopta. Pateicoties aktīvā mājas vecākā darbam, šajā daudzstāvu dzīvojamā mājā vienmēr ir tīras kāpņu telpas, sakārtotas komunikācijas un ārpusē sakopta apkārtne. Komisija nolēma namam piešķirt karodziņu un naudas balvu.

Namam E.Rimbenieka ielā 2 ir sakopta apkārtne ar atjaunotu zemu žogu, aiz kura paveras garāmgājējus iepriecinošs skats uz ziedošu un zaļojošu piemājas dārziņu un rūpīgi atjaunotām palīgēkām. Šeit komisija atzīmēja īrnieku ieguldīto darbu, ko novērtēja, piešķirot veicināšanas balvu.

Šogad konkursa pirmajai kārtai bija pieteikti 17 namu, par dažiem mazāk nekā iepriekšējos gados. "Daudzstāvu namu izvērtēšanā apgrūtinoši ir tas, ka īrniekiem ir atšķirīga attieksme pret ēku un apkārtējās teritorijas sakopšanu," pirmās kārtas norisi vērtēja žūrijas locekle, Vides nodaļas speciāliste Daina Dzeguze. Piemēram, E.Tisē ielas 48.namam var izcelt nelielo puķu rundāli un sakopto zālienu pie vienas no kāpņu telpām, taču turpat blakus zāliens ir nekopts. Līdzīga situācija ir namam Ugāles ielā 1/3, kur ir interesanti veidoti puķu trauki, taču pārējā apkārtne un ēkas iekšpuse nav sakopta, ar izlauztām pastkastēm. Vēl krasāk atšķīrās Peldu ielas 60.nama fasāde un apkārtne, ko apsaimnieko dažādi īrnieki.

Tagad turpinās konkursa otrā kārta – savrupmāju vērtēšana. Ikviens liepājnieks var pieteikt konkursam šos namus līdz 29.septembrim. Konkurss beigsies 29.oktobrī, kad tiks izvērtēti trešajai kārtai pieteiktie uzņēmumi un iestādes.

Šogad konkursam noteikti trīs izvērtēšanas kritēriji. Pirmais ir ēkas tehniskais stāvoklis un sakoptība, otrais – teritorijas sakoptība un apstādījumu kvalitāte un trešais – visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistiskā vienotība un oriģinalitāte. Tāpat kā iepriekšējos gados, konkursa mērķis ir pilsētvides sakopšana, kā arī atbalstīt īpašnieku labo gribu sakārtot un pilnveidot savu namu un tā apkārtni.