Kurzemes Vārds

03:13 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Basketbolisti turpina gatavošanos sezonai
Pauls Kaufmanis
BK "Līvu alus/Liepāja" basketbolisti atgriezušies no Somijas, kur aizvadīja divas pārbaudes spēles ar somu augstākās līgas komandām. Pirmajā mačā mūsējie spraigā galotnē ar 101:104 piekāpās "Kotka" vienībai, bet otrajā ar 80:75 svinēja uzvaru pret "Lappenranta".
Mūsu komandas galvenais treneris Boriss Karebins atzina, ka šīs pārbaudes spēles bijušas ļoti vērtīgas. Pirmajā mačā mūsējiem gan bijis 21 punkta pārsvars, taču trešajā ceturtdaļā par aktīvu diskutēšanu ar tiesnešiem mūsu treneris bija spiests atstāt zāli, un komandai iegūto pārsvaru nosargāt neizdevās. Otrajā mačā mūsējie spēlēja agresīvāk aizsardzībā un svinēja uzvaru.
B.Karebins "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka šobrīd komandas rīcībā esošie spēlētāji sagatavoti diezgan labi. Mačā pret "Kotka" mūsu rindās atgriezās arī Bogdans Karebins, taču par viņa palikšanu komandā vēl nav skaidrības, jo spēlētājs saņēmis arī piedāvājumu atrādīties kādā Francijas klubā. Jau rakstījām, ka mūsu rindās šovasar debitēja arī ukrainis Dmitrijs Vizerskis, vēl komandā klāt nācis saspēles vadītājs lietuvietis Mindaugs Januška, kurš spēlējis ASV studentu līgā. Treneris atzīst, ka šie spēlētāji var palīdzēt komandai, taču ar viņiem vēl daudz jāstrādā. Aizvadītajos mačos no labākās puses sevi parādīja Nerijs Lisausks, tāpat treneris arī uzslavē Mārtiņa Luika sekmīgo darbību aizsardzībā. Vērtējot mūsu jaunos spēlētājus, treneris uzsver, ka viņiem vēl jāgūst pārliecība par savu darbību laukumā.
Kopumā pirms Latvijas basketbola līgas sezonas mūsu klubam paredzētas 15 pārbaudes spēles, tuvākās no tām paredzētas jau šonedēļ Klaipēdā. Liepājniekiem savu komandu būs iespēja redzēt no 23. līdz 25.septembrim, kad Liepājā tiks aizvadīts pārbaudes turnīrs.

Pirmo reizi izcīna Gunāra Krūmiņa piemiņas kausu
Pauls Kaufmanis
Nedēļas nogalē Liepājā tika aizvadīts pirmais trenera Gunāra Krūmiņa piemiņas turnīrs jaunajiem basketbolistiem, un tajā divās sporta zālēs trijās vecuma grupās sacentās 14 komandas no Liepājas, Rīgas, Cēsīm un Panevēžas.
Armanda Misus trenētā 1986./1987.gadā dzimušo zēnu komanda izcīnīja uzvaras pret "Rīga/Pols" un Panevēžas basketbolistiem, taču gan priekšsacīkstēs, gan finālspēlē piedzīvoja zaudējumus pret "Ķeizarmežu" – 61:88 un 62:101, ierindojoties otrajā vietā. Mūsu komandā par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Andris Siksna. 1990.gadā dzimušo meiteņu grupā pirmajās divās vietās rīdzinieces – 47.vidusskola un "Rīdzene", trešajā vietā atstājot treneres Līvijas Alpe-Lūkas vadītās liepājnieces. "Liepāja 2", kurā spēlēja gadu jaunākas basketbolistes, palika pēdējā piektajā vietā. Šajās mūsu pilsētas komandās vērtīgākās spēlētājas bija Kristīne Drekslere un Jūlija Reinholde. 1991.gadā dzimušo zēnu grupā Liepājas jaunie basketbolisti ierindojās ceturtajā vietā, piekāpjoties komandu "Rīga/Pols", Panevēžas un "Ķeizarmeža" vienaudžiem. Rezultatīvākais mūsu rindās bija Roberts Freimanis.
Basketbola skolas direktors Artūrs Košeļevs atzina, ka turnīrs aizvadīts veiksmīgi un arī nākamos gadus Gunāra Krūmiņa piemiņai veltītās sacensības noteikti jāturpina. Ideja par šādu turnīru jau bijusi uzreiz pēc trenera aiziešanas viņsaulē 1999.gadā, taču līdz realizācijai tā nonāca tikai šogad. Kopš 90.gadu sākuma, kad Liepājā norisinājās turnīrs "Liepājas lauvas", vēju pilsētā līdzīgu pasākumu bērniem un jauniešiem nav bijis.
Piemiņas kausa spēles bijušas arī laba pārbaude jaunajiem spēlētājiem pirms Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sezonas, kas sāksies jau 18.septembrī. A.Košeļevs arī uzsver turnīra augsto līmeni, jo tajā spēlējušās komandas cīnās par pirmajām vietām arī LJBL līgā.
Atgādināsim, ka treneris Gunārs Krūmiņš vairāku gadu desmitu garumā trenēja Liepājas basketbolistus, un visbiežāk tieši ar viņa vārdu tiek saistīta vēju pilsētas basketbola izaugsme. Viņa vadībā Liepājas "Sarkanais metalurgs" arī kļuva par LPSR čempioniem. Pateicoties viņa ieguldījumam, varam lepoties ar tādiem basketbolistiem kā Pauli Roli, Tāli Freimani, Andri Jēkabsonu, Dzintaru Jaunzemu, Gundaru Vētru un citiem.
Par iespēju aizvadīt šo turnīru Basketbola skolas direktors izsaka pateicību "Hansabankai", "Liepājas papīram", konkrēti Jānim Lapiņam un Jānim Vilnītim, kā arī Gunāra Krūmiņa sievai Tamārai, kura parūpējās par naudas balvu piešķiršanu godalgoto vietu īpašniekiem. Tāpat par sapratni un palīdzību jāpateicas arī Liepājas Sporta un kultūras pils un SIA "H Sports" administrācijām un darbiniekiem, Sporta pārvaldei un 5.vidusskolai, kurā tika izmitināti un paēdināti viesi.

Nepalaid garām!

Sākas hokeja sezona
Rīt pulksten 18.30 "Liepājas metalurga" hokejisti pret "Gomeļas" vienību aizvadīs Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta pirmo spēli, savukārt piektdien tajā pašā laikā mūsējie uzņems Kijevas "Sokil" hokejistus.

Jauniešu izlase spēlē Liepājā
Šodien stadionā "Daugava" pulksten 12 Latvijas U-19 futbola izlase aizvadīs otro draudzības spēli pret Polijas vienaudžiem. Pirmajā mačā mūsējie bija pārāki ar 1:0, redzēsim, vai panākumu izdosies atkārtot.

Pirmā formula Itālijā
Svētdien Itālijā, Moncas trasē notiks kārtējais Pirmās formulas posms. Šīs sezonas čempions jau noskaidrots, taču atlikušās vietas uz goda pjedestāla vēl var mainīties. Sacensību tiešraide kanālā "LNT" no pulksten 14.50.

Metalurgu dublieri savā laukumā
Latvijas čempionātā futbolā pirmajā līgā sestdien pulksten 16 stadionā "Olimpija" spēkiem mērosies "Liepājas metalurgs 2" un "RFS". Mūsējie kopvērtējumā šobrīd ieņem trešo vietu, savukārt pretinieks – tikai 11.pozīciju.

Pilsētas čempionāts tuvojas izskaņai
Liepājas futbola čempionātā cīņa par godalgotajām vietām kļūst aizvien saspringtāka, tāpēc cīņa par uzvaru katrā spēlē ir aizvien spraigāka. Šodien stadiona "Daugava" rezerves laukumā "Lauma" cīnīsies ar "UPTK", bet "Paradokss" ar "Kristīgo centru", savukārt ceturtdien "Tosmares kuģu būvētava" mērosies spēkiem ar "Komandoru +", bet "Paradokss" ar "Tautas saskaņas partiju". Pirmo spēļu sākums pulksten 18.

Cīnīsies jaunie tenisisti
Sestdien un svētdien no pulksten 10 Tenisa sporta skolas laukumos notiks Ernestsona balvas izcīņa tenisā. Šoreiz par uzvarām cīnīsies U-9 vecuma grupas sportisti.