Kurzemes Vārds

03:53 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Konkurss sekmē pagasta sakoptību

Virga. Šonedēļ notiek pašvaldības izsludinātā konkursa "Par sakoptāko lauku sētu" otrā kārta. Vērtēšanas komisija iepazīstas ar situāciju, apskata mājas un pagalmus, taču rezultātus paziņos tikai īsi pirms 18.novembra, kad pagastā atzīmēs Latvijas valstiskās neatkarības proklamēšanas dienu.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Pagasta padomes priekšsēdētāja Daiga Egle, lai atzinumi būtu pēc iespējas kompetentāki, vērtēšanas komisijas sastāvā iekļauti lietpratēji. Tur darbojas pašvaldības sekretāre Andra Valuže, zemes ierīkotāja Vija Untule, deputāte Sarmīte Eidinta un citi. Komisijas vadītāja ir kultūras darbiniece Jeļena Ķude. Viņa pastāstīja, ka saskaņā ar nolikumu ir paredzēts apsekot pilnīgi visas lauku sētas tomēr, ja to apsaimniekotāji piezvana un lūdz viņus remonta vai lielāka mēroga zemesdarbu veikšanas dēļ pagaidām netraucēt, šī vēlēšanās tiekot respektēta.

Vērtētāji ne tikai apskatot lauku sētas, bet arī cenšoties satikties ar saimniekiem, lai aprunātos. Lai ar labāko pieredzi vēlāk varētu iepazīstināt pārējos, tiekot arī fotografēts. Jeļena Ķude teica, ka, kopumā raugoties, sakoptība pagastā ir kļuvusi labāka un konkurss to sekmējis. Par to izteikušies arī Purmsātu iedzīvotāji.